لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۰۷

وزیرارشاد لغو مجوز چند انتشاراتی را تایید کرد


وزیرارشاد لغو مجوز چند انتشاراتی را تایید کرد
وزیرارشاد لغو مجوز چند انتشاراتی را تایید کرد

سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به خبر لغو مجوز کسب و کار ده انتشاراتی تهران تایید کرد این وزارتخانه جواز کسب شماری از انتشاراتی ها را لغو کرده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که در حاشیه اجلاس مسئولین بانوان حزب موتلفه اسلامی با خبرنگاران گفتگو می‌کرد، در پاسخ به خبرنگاران پیرامون لغو مجوز ده انتشاراتی در تهران گفت: اگر قرار بر لغو مجوز باشد معاونت فرهنگی وزارت ارشاد آن را به صورت علنی اعلام می کند؛ ولی در این مورد لغو مجوز چند موسسه انتشاراتی باید گفت بعضی از این موسسات انتشاراتی ابتدا باید مجوز انتشاراتی خود را تمدید می کردند که البته برخی از آنها به علت وجود مشکلات مجوز آنها تمدید نشد.»

وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی تنها با نام بردن از نشر کاروان متعلق به آرش حجاری، افزود: در همین زمینه نشر کاروان متعلق به آرش حجازی که در خارج از کشور به فعالیت علیه نظام مشغول بود توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی لغو مجوز گردید.

وزیر فرهنگ دلایل لغو مجوز آن دیگر انتشاراتی های تعطیل شده را روشن نکرد. انتشاراتی هایی که براساس استدلال آن جزوه معروف اطلاعاتی با نشر کتاب هایی در حوزه علوم انسانی تلاش در ترویج «سیاست های نرم براندازی» داشته اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نگفت چه مشکلات اداری مجوز در کار بوده که ناشران باسابقه نتوانسته اند از عهده حل این مشکلات صنفی مربوط به کسب و کار خود برنیامده و شاهد بسته شدن کسب و کار و هدررفتن سرمایه شان باشند.

یکی از مدیران انتشاراتی تعطیل شده گفت: آیا وزارت ارشاداسلامی این چنین پشتیبان نشر ایران است که به محض بروز مشکلات اداری تمدید مجوز، باید بی درنگ دستور بسته شدن انتشاراتی ها را صادر کند؟

این مدیر افزوده است: آیا جز این است با این کار ارشاداسلامی نه تنها مخاطبان کتاب های منتشر شده این انتشاراتی ها را از خواندن کتاب محروم می کند؛ بلکه امنیت اقتصادی و اجتماعی چندین و چند خانواده از صاحب انتشاراتی گرفته تا کارمندان و فروشندگان کتابفروشی های آن ها را را به خطر می اندازد؟

XS
SM
MD
LG