لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۴

سپاه پاسداران، اسراییل را مسئول مرگ شاطری دانست


حسن شاطری، «رییس هیات بازسازی ایران در لبنان»
حسن شاطری، «رییس هیات بازسازی ایران در لبنان»
یک فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در سوریه کشته شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران روز پنجشنبه گفت یکی از فرماندهان سپاه، حسن شاطری، روز چهارشنبه «هنگام عبور از جاده ای بین دمشق و بیروت، به دست مزدوران رژیم صهیونیستی وحامیان آن به شهادت رسید."

سپاه ، شاطری را "رییس ستاد بازسازی لبنان و یکی از یادگارهای هشت سال دفاع مقدس که درطول سال های جنگ در حوزه های مهندسی فعالیت داشت" معرفی کرد.

علی اکبر صالحی، وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی کشته شدن شاطری را به عنوان یک " عمل تروریستی" محکوم کرد و " کوشش های خستگی ناپذیر او در بازسازی" را ستود.

گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی حاکی است که پیکر شاطری روز پنجشنبه در شهرک شهید محلاتی تهران تشییع شد و برای خاکسپاری در روزجمعه به زادگاهش سمنان انتقال یافت.

خبرگزاری فرانسه به نقل از روزنامه لبنانی السفیر می گوید شاطری برای "بررسی پروژه های بازسازی ،در حلب، واقع در سوریه بود."

گروه ناظر بر حقوق بشر در سوریه گفت شاطری در تیراندازی مخالفان کشته شد. خبرگزاری فرانسه به نقل از مدیر گروه می گوید یک گروه مخالف به اتومبیل حامل او در مسیر دمشق به بیروت حمله کرد.

گروه ناظر برحقوق بشر در سوریه همچنین می گوید مخالفان در جبهه اسلامگرای النصره روز پنجشنبه شهر شداده در استان نفتخیز حاساک، در مرز عراق را تصرف کردند.

خبرگزاری فرانسه به نقل از این گروه، که برای گزارش های خود به شبکه ای از
فعالان، پزشکان و وکلا در داخل سوریه متکی است، می گوید پس از سه روز نبرد سنگین با ارتش، رزمندگان جبهه النصره کنترل شداده را به دست گرفته اند.


گزارش گروه ناظر حاکی است جنگ اسلامگرایان موجب مرگ بیش از ۱۰۰ سرباز درسه روز شده است. ۳۰ رزمنده جبهه النصره نیز کشته شدند.

در همین حال، ارتش در پی چند روز نبرد شدید، ناحیه عمده ای را در شهر حمص تصرف کرد.
XS
SM
MD
LG