لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۰۱

تلاش دوباره حافظ ناظری برای برگزاری کنسرت در ایران با نوازندگان خارجی


حافظ ناظری از ناگفته‌ها گفت
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:26:25 0:00

حافظ ناظری آهنگساز و خواننده سنتی، برای دومین سال متوالی در تلاش است تا کنسرت آلبوم «ناگفته» را با حضور بزرگان موسیقی دنیا، در ایران اجراکند. سال گذشته، مجوز حضور نوازندگان آمریکایی در ایران برای اجرای این کنسرت، صادر نشد.

این موسیقیدان ایرانی همزمان با برنامه ریزی و انجام کارهای مربوط به کنسرت در شهرهای شیراز و تهران، امیدوار است به دنبال تحولات جدید در روابط سیاسی ایران با غرب، مقامات فرهنگی ایران نیز مجوزهای لازم برای حضور موسیقیدان های خارجی در ایران که در تهیه آلبوم «ناگفته» نقش داشته‌اند را صادر کند.

قرار بود حافظ ناظری به همراه شهرام ناظری و چند نوازنده بین‌المللی تابستان سال گذشته کنسرتی را در سالن وزارت کشور در تهران برگزار کنند. این نوازنده و آهنگساز همان موقع اعلام کرد که به دلیل صادر نشدن ویزای ورود برای نوازندگان خارجی، آن کنسرت را لغو کرده است.

به گفته کارشناسان موسیقی، حافظ ناظری که به موسیقی سنتی ایرانی و غربی مسلط است، در آلبوم «ناگفته» در سه بخش آهنگسازی، خوانندگی و ارکستراسیون (برخورد با ساز) دست به ابتکار جدیدی زده است.

شِپول عباسی خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا در گفتگوی تلفنی با حافظ ناطری، جزییات بیشتر در این زمینه را جویا شده است. برای شنیدن این گفتگو اینجا کلیک کنید.

XS
SM
MD
LG