لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۴

فیلم «کیک محبوب من» در سه جشنواره جهانی؛ سازندگان، همچنان ممنوع‌الخروج


درحالی که بهتاش صناعی‌ها و مریم مقدم سازندگان فیلم «کیک محبوب من» همچنان اجازه خروج از ایران را ندارند، این فیلم به جشنواره‌های فرانکفورت، استانبول و ویلنیوس لیتوانی راه یافت.

به گزارش سینما اعتماد، به نقل از روابط عمومی فیلم سینمایی «کیک محبوب من»، این فیلم بعد از حضوری موفق در هفتاد و چهارمین جشنواره فیلم برلین و استقبال گسترده منتقدان و مخاطبان از آن، از ۲۴ اسفند تا ۸ فروردین در بیست و نهمین جشنواره ویلنیوس لیتوانی به نمایش درآمد و از ۲۹ فروردین تا ۹ اردیبهشت در چهل و سومین جشنواره استانبول و از ۲۸ فروردین تا ۲ اردیبهشت در هفدهمین جشنواره فیلم لیختر فرانکفورت به روی پرده خواهد رفت.

فیلم کیک محبوب من در جشنواره برلین علاوه بر جایزه فیپرشی (جایزه هیات داوران منتقدان بین‌المللی)، برنده جایزه بهترین فیلم هیئت داوران (کلیسای جهانی) نیز شده بود.

زوج هنرمند بهتاش صناعی‌ها و مریم مقدم به دلیل ساخت این فیلم و با اتهاماتی چون «تبلیغ علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی» همچنان توسط جمهوری اسلامی از ایران ممنوع‌الخروج هستند و نمی‌توانند در جشنواره‌های جهانی فیلم را همراهی کنند.

لیلی فرهادپور و اسماعیل محرابی بازیگران نقش‌های اصلی «کیک محبوب من» هستند.

زنان بازیگر در این فیلم بدون حجاب اجباری مورد تایید جمهوری اسلامی هستند و صحنه‌هایی از نوشیدن شراب توسط بازیگران اصلی فیلم، در آن دیده می‌شود.

XS
SM
MD
LG