لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۷

در یک عمل اعتراضی، شش مهاجر ایرانی در فرانسه لب های خود را دوختند


چند مهاجر ایرانی که لب های خود را در کاله دوخته اند.
چند مهاجر ایرانی که لب های خود را در کاله دوخته اند.

شش مهاجر ایرانی با دوختن لبهایشان به تخریب بخشی از اردوگاه "جنگل" در کاله، در فرانسه، اعتراض کردند.

مهاجران در دیگر کشورهای اروپایی قبلا برای جلب توجه به وضعیت خود دهان هایشان را با دوختن لب ها بسته بودند، اما عقیده بر این است این نخستین بار است که مهاجران در کاله به چنین کاری دست زده اند.

به گزارش دیلی تلگراف، عملیات تخریب بخش جنوبی زاغه نشین کاله روز دوشنبه و پس از آن آغاز شد که یک قاضی دستور دولت برای تخلیه ناحیه را تایید کرد و چالش سازمان های غیردولتی را نادیده گرفت.

دولت فرانسه می خواهد مهاجرانی که در زاغه های تخته ای و چادر بسر می برند به داخل کانتینرهای تغییر شکل داده شده حمل بار در یک مجتمع محصور شده، یا به حدود ۱۰۰ مرکز رسمی اقامت در سراسر کشور بروند.

به آنها همچنین امکان تقاضای پناهندگی در فرانسه پیشنهاد می شود، اما اکثر چند هزار مهاجر در "جنگل" تمایلی ندارند، زیرا می خواهند از طریق کانال مانش خود را به بریتانیا برسانند. بسیاری ادعا می کنند بستگانی در آنجا دارند.

در گزارش گفته می شود برخی در جریان تظاهرات علیه اخراج از اردوگاه توسط پلیس فرانسه، که از گار اشک آور استفاده می کرد، چشم بند زده بودند.

ایرانیان پلاکاردی در دست داشتند که از سازمان ملل متحد می خواست نماینده ای را به "جنگل" بفرستد. روی پلاکاردهای دیگر به انگلیسی نوشته شده بود "ما انسان هستیم"، "دموکراسی ما کجاست؟" و "آزادی ما کجاست؟"

XS
SM
MD
LG