لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۳۸

لغو گردهمایی خانواده سینما


لغو گردهمایی خانواده سینما
لغو گردهمایی خانواده سینما

« مي خواستيم در خانه سينما گرد هم جمع شويم تا از فقدان امنيت شغلي سخن بگوئيم. اما ناچار از لغو گردهمايي شديم. آيا نشانه اي روشنتر از اين براي نبود امنيت شغلي وجود دارد؟»

****

با همه پیگیریهای قانونی هیات مدیره خانه سینما برای برگزاری گردهمایی صنفی خانواده سینما با این همه، این هیات نتوانست گردهمایی قانونی خود را در ساختمان خانه سینما برگزار کند، زیرا در بامداد دوشنبه به دستور مقامات وزارت اطلاعات که براساس درخواست ارشاد اسلامی صورت گرفته بود، هیات مدیره خانه سینما نمابری را برای خبرگزاریها فرستاد که بسیار کوتاه؛ اما مهر تاییدی بر نابسامانی های بی شمار صنعت سینماست که به گفته سینماگران بخش عمده آن ناشی از اقدامات شتابزده و نسنجیده ارشاد اسلامی در زمینه سینماست.

به گفته یکی از سینماگران لغو برنامه گویاتر از آن است که مقامات ارشاد اسلامی بتوانند خود را باز هم پشتیبان خانواده سینما و دلنگران این صنعت نشان دهند هیات مدير جامعهي اصناف سينماي ايران در نامهاي كوتاه خبر از لغو گردهمايي داد كه امروز ـ هجدهم مرداد ماه قرار بود به منظور پيگیري تامين امنيت شغلي و رفاه اجتماعي اهالي سينما برگزار شود.

در اين نمابر که بیشتر خبرگزاریهای داخلی آن را منتشر کردند، آمده است: «ميخواستيم در خانه سينما گرد هم جمع شويم تا از فقدان امنيت شغلي سخن بگوئيم. اما ناچار از لغو گردهمايي شديم. آيا نشانهاي روشنتر از اين براي نبود امنيت شغلي وجود دارد؟»

به گفته یکی از سینماگران که نخواست نامش فاش شود، وزارت ارشاد اسلامی و شخص جواد شمقدری معاونت سینمایی ارشاد طراح ممنوعیت برگزاری گردهمایی بودند. یکی از خبرنگاران خبرگزاریهای دولتی گفته است شب گذشته وزارت اطلاعات و ارشاد اسلامی این لغو گردهمایی را به خبرگزاریها اطلاع داده بودند.XS
SM
MD
LG