لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۱۴

ادامه واکنش‌ها به متن نخست‌وزیر دهه ۶۰؛ موسوی عضو «تشکیلات مخوف فراماسونری» است


مدیرمسئول روزنامه «کیهان»، سمت چپ، موسوی را فراماسون خواند.
مدیرمسئول روزنامه «کیهان»، سمت چپ، موسوی را فراماسون خواند.

در ادامه واکنش مقامات ارشد جمهوری اسلامی به نوشته اخیر میرحسین موسوی، رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح اعلام کرد او در زمان مسئولیتش هم «چوب لای چرخ نظام» می‌گذاشت و مدیرمسئول کیهان هم موسوی را «فراماسون» معرفی کرد.

به گزارش وب‌سایت خبری «دانشجو» وابسته به بسیج دانشجویی سپاه پاسداران، سرلشکر پاسدار محمد باقری در یک نشست خبری با برخی از نمایندگان رسانه‌های داخلی، در ارتباط با بخش‌هایی از نوشته اخیر موسوی به او حمله کرد.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح اظهار داشت میرحسین موسوی «در برهه‌ای از زمان که مسئولیت داشت» که اشاره به دوران نخست‌وزیری او در دهه ۶۰ خورشیدی است، اقدام به «سنگ‌اندازی» کرده و «چوب لای چرخ» نظام جهوری اسلامی گذاشته است.

باقری همچنین مدعی شد که موسوی حتی با عبارات به گفته وی «سخیف» از کشته‌های جنگ عراق با ایران یاد کرده است.

نخست‌وزیر «دهه ۶۰» و نامزد معترض انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸، هفته گذشته در متنی تازه حضور نظامیان جمهوری اسلامی در سوریه برای دفاع از رژیم بشار اسد را مورد انتقاد قرار داد. او حسین همدانی کشته شده در سوریه را «سردار بی افتخار» نامید و خواستار آن شد تا به «نسل نو» گفته شود که چرا این نیروها به گفته او «وارد دفاع از حرم» شدند.

در ادبیات رسمی حاکمان جمهوری اسلامی، نظامیان اعزامی به سوریه در حمایت از حکومت بشار اسد، «مدافع حرم» نامیده می‌شوند. «حسین همدانی» یکی از فرماندهان اعزامی بود که آذرماه ۹۴ در محدوده شهر «حلب» کشته شد.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی همچنین با اشاره به موضوع مطرح شده در بیانیه موسوی مبنی بر احتمال «موروثی» شدن جایگاه رهبری در جمهوری اسلامی گفت که سخنان او «ارزش پاسخ‌دهی و بازگو کردن» ندارد.

میرحسین موسوی در این متن بدون نام بردن مستقیم از «مجتبی خامنه‌ای» فرزند آیت‌الله علی خامنه‌ای، نوشته است «۱۳ سال است» که اخبار «توطئه» تلاش برای جانشینی او « شنیده می‌شود.»

از سوی دیگر، مدیرمسئول روزنامه «کیهان» چاپ تهران که نماینده مستقیم رهبر جمهوری اسلامی در این نشریه است، موسوی را فراماسون خوانده‌ است. این روزنامه بر پایه آنچه که «اسناد و شواهد» اعلام داشته، نوشته است که نگارش متن اخیر و انتشار آن، «ماموریتی» بوده که میرحسین موسوی به عنوان یک عضو «تشکیلات مخوف فراماسونری» بر عهده داشته است.

تصویری از یادداشت روز روزنامه کیهان شنبه
تصویری از یادداشت روز روزنامه کیهان شنبه

حسین شریعتمداری همچنین در «یادداشت روز» این نشریه که با بودجه عمومی اداره می‌شود، مدعی شده است که اظهارات هفته گذشته میرحسین موسوی «در حمایت آشکار» از کشور «اسرائیل» و همچنین گروه تروریستی «داعش» است.

برخی از حامیان، مقامات و نهادهای جمهوری اسلامی در روزهای گذشته نسبت به اظهارات اخیر میرحسین موسوی «ابراز نگرانی» کرده‌اند و بعضی همچون سپاه پاسداران استان همدان خواستار «برخورد جدی و سریع» با او شده‌اند.

XS
SM
MD
LG