لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۱

دوازدهمین کنفرانس بنیاد زنان ایرانی آمریکا در واشگتن دی سی برگزار شد


دوازدهمین کنفرانس بنیاد زنان ایرانی آمریکایی روز یکشنبه ۱۳ نوامبر، ۲۳ آبان در شهر واشنگتن دی سی برگزار شد.

این کنفرانس با حضور بیش از ۵۰۰ زن از سرتاسر آمریکا، با هدف توانمندسازی زنان با به اشتراک گذاشتن تجربیات زنان موفق در رشته‌های مختلف، برگزار شد.

این کنفرانس از ۸ پنل مختلف تشکیل شده بود که دکتر ستاره درخشش، مدیر بخش فارسی صدای آمریکا از سخنرانان پنل مربوط به موقعیت‌های شغلی بود.

مریم خسروانی، مدیر بنیاد زنان ایرانی آمریکایی که در کنفرانس حاضر بود، درباره موانع پیش روی زنان به خبرنگار صدای آمریکا گفت: «به نظر من بزرگترین مانع پیشرفت زنان توسط خود زنان بوجود می آید. اگر زنان خودشان به توانایی‌های خود باور نداشته باشند، چطور می‌توانند انتظار داشته باشند که دیگران به توانایی آنان باور داشته باشند.»

به گفته خانم خسروانی، اگر زنان به راهی که در آن قدم می گذارند ایمان داشته باشند و با عشق در آن گام بردارند و از موانع دلسرد نشوند، صد در صد به اهداف خود می‌رسند.

در این کنفرانس همچنین درباره تابوهای که زنان در جوامع مختلف با آن روبرو هستند، برابری جنسیتی و اینکه زنان چطور می‌توانند از موانع و مشکلات عبور کنند، بحث و تبادل نظر شد.

بنیاد زنان ایرانی - آمریکایی در سال ۲۰۱١ در اورنج کانتی کالیفرنیا شکل گرفت.

این بنیاد بیش از سه هزار عضو دارد و هر ساله دو تا سه گردهمایی در شهرهای بزرگ آمریکا برگزار می کند.

این بنیاد تلاش می کند تا با برقراری ارتباط بین زنانی که به موقعیت‌ها و موفقیت‌های شغلی دست یافته‌اند و دیگر زنان، به توانمندسازی زنان ایرانی آمریکایی کمک ند. کنفرانس بعدی بنياد زنان ايرانی آمريکایی در سال ٢٠١٧ و تا شش ماه ديگر برگزار خواهد شد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG