لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۰

کارآفرینان ایرانی آمریکایی حوزه تکنولوژی در سیلیکون‌ولی گردهم آمدند


‌ششمین کنفرانس سالانه کارآفرینان ایرانی - آمریکایی فعال در حوزه تکنولوژی در منطقه سیلیکون ولی در شمال ایالت کالیفرنیا برگزاری شد.

در این کنفرانس صاحبان ‌ایرانی تجارت‌های حوزه تکنولوژی و ایرانیان جوان نسل سوم در آمریکا که می‌خواهند در فضای تکنولوژی آمریکا کار خود را آغاز کنند، گردهم آمدند.

برگزارکنندگان این کنفرانس امیدوارند تا با دور هم جمع شدن ایرانیان موفق در حوزه تجارت تکنولوژی در آمریکا، مسیرهای بازدهی و سود مالی‌ صاحبان ‌ایرانی تجارت‌های حوزه تکنولوژی هموار شود.

شبیر شبیری، معاون نشست کار آفرینان- آمریکایی در حوزه تکنولوژی به صدای آمریکا گفت که هدف برگزاری نشست امسال، بیشتر حول اشتراک تجربیات و تبادل ایده‌های ایرانیان صاحب تجارت‌های حوزه تکنولوژی در آمریکا بود.

آقای شبیری همچنین گفت، برگزاری نشست امسال به ایرانیان نسل سومی‌ که در آمریکا زندگی‌ می‌‌کنند و تمایل به ایجاد شرکت‌های فعال در حوزه تکنولوژی دارند کمک می‌‌کند تا در راه‌های اشتباهی که ایرانیان دیگر برای توسعه تجارت‌های تکنولوژی خود رفتند، گام برندارند.

در واقع در نشست امسال، جوانان نسل سوم ‌ایرانی آمریکایی فعال در حوزه تکنولوژی با راه‌های اصلی‌ توسعه شرکت‌های تکنولوژی خود آشنا شدند تا با کمترین هزینه، در مسیر درست بازدهی و سود آوری قرار بگیرند.

در نشست نخست کنفرانس امسال، شروین پیشه ور، یکی‌ از کارآفرینان بنام و موفق ‌ایرانی - آمریکایی با اشاره به فضای ناهماهنگ و نبود احساس باورپذیری ‌ایرانی‌های خارج کشور به یکدیگر گفت: «دوری جستن ‌ایرانی‌های آمریکا از یک دیگر به هر دلیل حتی در میان نخبگان، باعث از دست رفتن فرصت‌های گفتگو و تبادل تجاربی خواهد بود که جز در فضای گفتمان و ارتباط به دست نمی‌آید.»

آقای پیشه‌ور یکی‌ از راه‌های پیشرفت در میان ایرانیان نسل سوم فعال در حوزه تکنولوژی در آمریکا را ایجاد شبکه‌های ارتباطی‌ بین یکدیگر دانست.

در یکی‌ دیگر از نشست‌های کنفرانس امسال، نرگس بنی اسدی، از اعضای ارشد شرکت بینا تکنولوژی، تجربیات دوازده ساله کاری خود در آمریکا را با حاضرین در کنفرانس به اشتراک گذاشت و یکی‌ از دلایل موفقیت شرکت‌های فعال در حوزه تکنولوژی که از سوی ایرانیان اداره میشود را اعتماد به حضور زنان ‌ایرانی دانست.

خانم بنی اسدی خطاب به ایرانیان نسل سومی‌ آمریکایی که می‌خواهند در حوزه تکنولوژی فعالیت خود را آغاز کنند گفت که زنان قابلیت‌های والایی دارند که در صورت اعتماد در بهره جستن از استعداد‌های آنان، فعالیت‌های تجاری شما در فضای تکنولوژی پیشرفت چشمگیری خواهد داشت.

در نشست امسال کارآفرینان ‌ایرانی آمریکایی در زمینه تکنولوژی، برخی‌ از اعضای شرکت‌های موفقی‌ چون اوبر، بینا تکنولوژیست، پریسکوپ و شرپا کپیتال در پانل‌های مختلف کرده و به سؤالات حاضرین در نشست پاسخ دادند.

XS
SM
MD
LG