لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۳۱

فیلم مرجان تهرانی برای مجله گلمر


سلفی زنان فوتبالیست آمریکایی با باراک اوباما - آرشیو
سلفی زنان فوتبالیست آمریکایی با باراک اوباما - آرشیو

یک کارگردان ایرانی آمریکایی به عنوان یکی از گزینه ها برای ساخت فیلم کوتاه درباره برندگان جایزه "زن سال" مجله گلمر انتخاب شده است.

مجله گلمر (Glamour) به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد اهدای جوایز "زن سال" این مجله، از هشت فیلمساز خواسته است که هر کدام به افتخار برندگانشان یک فیلم کوتاه بسازند که پاسخگوی این سوال باشد: "چه چیزی یک زن را زن سال می کند؟"

مرجان تهرانی، کارگردان آمریکایی ایرانی تبار یکی از این فیلمسازان بود. او از طرف مجله گلمر انتخاب شده بود تا فیلم مستندی (ویدیویی) از شرح حال تیم فوتبال زنان آمریکا، به مناسبت جوایز زن سال امسال، تهیه کند.

تهرانی در گفتگویی از تجربه فیلمبرداری از این تیم و از انرژی، اتحاد، و اراده محکم اعضای آن تعریف کرف و اینکه چطور آنها قادرند چالش ها را پیش بینی کرده و اختلافاتشان را حل کنند.

او گفت جام جهانی فوتبال زنان امسال که بیش از پیش تماشاگر داشت، دید مردم به فوتبال زنان و در کل ورزش زنان را عوض کرد و آنها واقعاً سزاوار این جایزه هستند.

تهرانی افزود که او قبلاً هم از طرفداران این تیم بود ولی اکنون به هر یک از بازیکنان آن ایمان پیدا کرده است و خوشحال است که فرصت این را داشت که با آنها از نزدیک کار کند و بخش کوچکی از داستان آنها را تعریف کند.

مرجان تهرانی موسس شرکت فیلم سازی "ترو فیلمز" (Tru Films) است که مستندهایی از جمله "عروسی پرشین ودینگ" Arusi Persion Wedding (عروسی ایرانی) ساخته است که در آن روابط ایران و آمریکا را از طریق داستان یک عروس ایرانی که برای جشن عروسی اش به ایران می رود، روایت می کند.

XS
SM
MD
LG