لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۶

واکنش هنرمندان به پنهان‌کاری و خشونت حکومت ایران: شهروند نیستیم، میلیون‌ها اسیریم


از راست هانیه توسلی، حامد بهداد، ترانه علیدوستی و سعید روستایی
از راست هانیه توسلی، حامد بهداد، ترانه علیدوستی و سعید روستایی

یک روز بعد از حضور دوباره مردم معترض در خیابان‌ها، گروهی از هنرمندان در داخل ایران همراهی خود را با مردم معترض اعلام کردند.

ترانه علیدوستی، بازیگر سرشناس ایرانی، با پستی در اینستاگرام نوشت: «مدت‌ها با این خیال جنگیدم و نخواستم بپذیرم؛ ما شهروند نیستیم. هیچ‌وقت نبودیم. ما اسیریم. میلیون‌ها اسیر.»

حامد بهداد، بازیگر سینما، در اینستاگرام خود نوشت: «مشاهده اعتراض دانشجویان و مردم علیه دروغ و دروغگویی نقطه عطف است.» وی افزود: «ای کاش این مصیبت آخر دروغ بود.»

هانیه توسلی، دیگر بازیگر سینمای ایران، نیز در اینستاگرام نوشت: «تسلیت به همه ما که ایرانی هستیم و تسلیت برای دیروز و امروز و شاید فردا.»

مهتاب کرامتی، بازیگر، نیز در پست کوتاهی نوشت: «#ایران #عزای عمومی #استعفا.»

سعید روستایی، کارگردان، نیز نوشت: «آنکه می گوید خطا بوده چرا به محکمه نمی رود و آنچه تا این حد پر خطاست چگونه قابل اتکاست؟ چرا جواب عزاداری برای نازنین گل‌های پرپر سرزمینم باید گاز اشک‌آور باشد؟»

تهمینه میلانی، کارگردان سینما، نیز نوشت: «ما قبل از این که مهندس باشیم ، کارگر باشیم ، فیلم ساز باشیم ، نظامی باشیم و ... انسانیم. همدلی با انسان های مصیبت دیده، وظیفه ی تک تک ماست.» خانم میلادنی افزود: »جامعه ی آسیب دیده را دریابیم. کرامت انسانی له شده را دریابیم. غم و اندوه از حد گذشته است.»

پرستو صالحی، بازیگر سینما، هم در پستی نوشت: «دیشب مقابل دانشگاه امیرکبیر گاز اشک آور زدید، نیازی نبود ما مردم سالهاست خون گریه می کنیم !!! متاسفانه هر وقت حرف زدیم بستنمون به انگلیس و آمریکا و ... هر وقت اعتراض کردیم شدیم اغتشاشگر امروز قرار بود فقط عزاداری کنیم برای یک اشتباه نابخشودنی ، تجمع برای اعلام همدردی با خانواده هایی که عزیزانشون قربانی بازی های سیاسی شدند ، نمی دونم تا کی و کجا می خوان پیش برن!؟»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG