لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۹

دستگیری مسئول مؤسسه عرفان کیهانی


کلاس ها و سی دی های آموزشی موسسه فرهنگی هنری عرفان کیهانی چند سالی است که در تهران و برخی از شهر های ایران مورد توجه قرار گرفته است.

محمد علی طاهری، بنیان گذار این موسسه، در وبسایت شخصی اش حوزه فعالیت خود را فرادرمانی، شاخه‌ای از درمانهای مکمل ذکر کرده است که به گفته وی ماهیتی منطبق بر عرفان ایران داشته و زیر مجموعه‌ای از عرفان کیهانی (حلقه) به شمار می‌آید.

آقای طاهری در سالهای پيش به عنوان بنیان گذار سایمنتولوژی و طب مکمل در ایران، سخنرانی های متعددی را در مراکز علمی داخل و خارج ایران داشته و عناوین و جوایز مختلفی را نیز به دلیل فعالیتش در این حوزه کسب کرده است.

هرچند فعالیت های آقای طاهری در گذشته مورد توجه قرار گرفته و از آن تقدیر شده است، اما در سالهای اخیر وخصوصاَ پس از گسترده تر شدن دامنه مخاطبان وی، محدودیت هایی برای فعالیت های وی اعمال می شود و در مورادی نیز مورد حمله جریانهای مذهبی قرار گرفته است.

از این حمله ها میتوان مجموعه استفتائات اخذ شده توسط گروه تحلیل و بررسی معنویت های نوظهور كانون فرهنگی، تبلیغی امام رضا با مدیریت آقای میرحمید موسوی اشاره کرد.

نتیجه اعمال این محدودیت ها این بود که این موسسه عرفان کیهانی تمامی فعاليت های خود را از تاریخ دهم مردادماه سال گذشته متوقف کرد اما با این وجود محمد علی طاهری دستگیر و روانه زندان شد.

وبسایت جوان آنلاین، پایگاه خبری وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در رابطه با دستگیری آقای طاهری نوشته است، بنیانگذار موسسه عرفان کیهانی اخیرا و برای سومین‌بار به اتهام ارتداد، سلب النبی و افساد فی الارض دستگیر و در بازداشتگاه اوین به سر می برد. 

XS
SM
MD
LG