لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۶

اعتصاب غذای زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر


منابع خبری در روزهای اخیر با انتشار بیانیه برخی از زندانیان سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج اعلام کرده اند که این زندانیان از روز یک شنبه ۲۱ فروردین ماه در اقدامی اعتراضی دست به اعتصاب غذا خواهند کرد.

این زندانیان در بیانیه خود دلیل اعتصابشان را اعتراض به احضارها، بازداشتها، تهدیدات و فشارهای وارد بر خانواده های زندانیان صنفی، سیاسی و حقوق بشری و فشارها و محدودیتهای غیر قانونی و غیر انسانی تحمیل شده بر صدها زندانی سیاسی و غیرسیاسی ذکر کرده اند.

در بخش دیگری از این بیانیه اعتصابیون ضمن اعلام همبستگی با خانم فخر الصادات محتشمی پور، همسر مصطفی تاج زاده تاکید کرده اند که همگام با سایر کنشگران صنفی، سیاسی، حقوق بشری و در داخل و خارج کشور از روز یکشنبه تا زمان تغییر رفتار کارگزاران امنیتی و قضایی با زندانیان و خانواده های آنها به اعتصاب غذای خود ادامه خواهند داد.

روز پانزدهم فروردین ماه جاری نیز خانواده فخرالسادات محتشمی پور اعلام کرد که او در اعتراض به شرایط نگهداری همسرش، مصطفی تاج زاده، از روز دوشنبه پانزدهم فروردین ماه برای دومین بار دست به اعتصاب غذا زده است.

در همین رابطه جبهه مشارکت ایران اسلامی با انتشار فراخوانی کنشگران را برای حمایت از خانم محتشمی پور دعوت به روزه سیاسی در روز یکشنبه کرده است.

منصور اسانلو، رسول بداقی، عیسی سحر خیز، حشمت طبرزدی، مهدی محمودیان، کیوان صمیمی، رضا رفیعی، جعفر اقدمی، علی عجمی، مجید توکلی، بهروز جاوید و برخی دیگر از زندانیان زندان رجایی شهر از جمله امظا کننده های بیانیه اعتصاب غدای روز یکشنبه هستند.

XS
SM
MD
LG