لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۱

استقبال ناوی پیلای از آزادی نسرین ستوده


سخنگوی ناوی پیلای، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد،‌ با صدور بیانیه ای، از آزادی نسرین ستوده و ۱۱ زندانی سیاسی دیگر از جمله شماری از فعالان حقوق زنان، حقوق بشر، و چند روزنامه نگار، ابراز خشنودی کرد.

در متن این بیانیه آمده است:

«خانم ستوده یکی از فعالان پی گیر حقوق بشر است که در سطح جهانی شناخته شده و سال گذشته جایزه آزادی اندیشه ساخاروف را از آن خود کرده است. دبیر کل سازمان ملل، کمیسر عالی و شماری از کارشناسان مستقل سازمان ملل، بارها از دولت ایران خواستار آزادی خانم ستوده شده اند.

فعالانی چون نسرین ستوده می توانند نقشی عمده در صیانت از حقوق بشر در ایران داشته باشند. ما از دولت ایران می خواهیم که این گام مثبت را با فراهم آوردن فضا برای فعالیت مدافعان حقوق بشر، وکلا و روزنامه نگاران آن کشور همراه کند. ما از دولت ایران می خواهیم محدودیت را برای مسافرت خانم ستوده به خارج از ایران بردارد و پروانه وکالت وی را به او بازگرداند.

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد از خبر لغو حکم اعدام سعید ملک پور، وبلاگ نویس ایرانی نیز استقبال کرده و از دولت ایران خواسته تا تمامی زندانیانی را که به جرم تلاش برای بهره بردن از حقوق مسلم انسانی شان محبوس شده اند، آزاد کند. حقوقی که آزادی های اساسی شهروندان را در بر می گیرد و آزادی ابراز عقیده و فعالیت سیاسی نیز در میان این آزادی هاست.»
XS
SM
MD
LG