لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۵۶

دانشگاه آکسفورد لندن پذیرش مهدی هاشمی را قانونی خواند


سرانجام شایعات مربوط به چگونگی صدور پذيرش برای مهدی هاشمی بهرمانی از سوی دانشگاه آکسفورد لندن با انتشار نظر رسمی اين دانشگاه پایان گرفت.

مدتی پیش کاوه موسوی، یکی از اساتید ایرانی دانشگاه آکسفورد لندن، با طرح شکایتی گفته بود که آقای هاشمی نه تنها زبان انگلیسی را به خوبی نمی داند، بلکه ساکن دوبی است، و طبق مقررات دانشگاه میباست اکثر اوقات خود را در آکسفورد بگذراند.

آقای موسوی همچنین معتقد بود که طرح پيشنهاد (پروپوزال) ارائه شده از سوی آقای هاشمی به دانشگاه توسط دانشجوی دیگری در همان دانشکده نوشته شده است.

هر چند این استاد دانشگاه ابراز امیدواری کرده بود که در صورت بررسی کامل این موضوع، صحت ادعای وی ثابت خواهد شد، دانشگاه آکسفورد لندن با انتشار بیانیه ای خاطر نشان کرد تحقیقات در خصوص چگونگی پذیرش آقای هاشمی نشان می دهد که هیچ پایه و مبنایی برای انجام اقدامات رسمی علیه این دانشجو نیافته است.

این در حالی است که پیش از این شخص مهدی هاشمی در واکنش به این ادعا آن را مردود دانسته بود و تاکنون نیز هیچ فردی به صورت رسمی ادعای نگارش پروپوزال برای وی را نداشته است.

مهدی هاشمی پس از انتخابات بحث انگیز رياست جمهوری سال ۸۸، با عنوان ماموریت از سوی دانشگاه آزاد اسلامی به انگلستان سفر کرده بود. مراجع قضایی در ایران به دلیل آنچه که از آن همکاری با جریان فتنه انتخاباتی یاد کرده اند، وی را مورد پیگرد قضایی قرار داده و خواستار بازگشت وی به ایران شده اند. اما آقای هاشمی اعلام کرد که به دلیل ادامه تحصیل در دانشگاه آکسفورد، قصد بازگشت به ایران را ندارد.

آقای مهدی هاشمی درخواست کتبی صدای آمریکا برای گفتگو در رابطه با این موضوع را نپذیرفته است.

XS
SM
MD
LG