لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۵

افزایش بیکاری و رکورد دلار در بازار تهران


معاون رئیس جمهوری در امور مجلس اعلام کرد زمان اجرای هدفمندی یارانه ها معلوم نیست. وی گفت اظهارات قبلی اش تنها در مورد باز کردن حساب یارانه ای خانوارهای جامعه بوده است، و اين به معنای مرحله اول اجرای هدفمندی نیست. اين در حالی است که آقای احمدی نژاد، رئيس جمهوری اسلامی ايران، می گوید ایران با اجرای درست هدفمند کردن یارانه ها آباد می شود.

روزنامه تهران امروز کاهش قدرت خرید را با هدفمند کردن یارانه ها اجتناب ناپذیر می داند و از قول فتح الله بیات، رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی، نوشته است هدفمند سازی یارانه ها قطعا در بیکاری تاثیر دارد.

به گفته مهدی تقوی، استاد اقتصاد در اقتصاد ایران، تولید و صنعت دچار مشکل است و توان رساندن کالا به مصرف کننده را ندارد. با این وجود سازمان توسعه تجارت ایران از حمایت از صادرکنندگان در پی اجرای هدفمند شدن یارانه ها سخن می گوید.

سعید مرتضوی، رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، هم زمان از عدم اجرای احکام جریمه ۹۸ درصد پرونده های قاچاق سال ۸۷ به دلیل ضعف قوانین خبر داد. و وزیر اطلاعات از نام برخی از آقا زاده ها در لیست دانه درشت های سیستم بانکی پرده برداشت.

در حالی که هم چنان برخی منابع خبری داخل کشور از خداحافظی رئیس بانک مرکزی سخن می گویند مقام بانکی تهران از افزایش حداقل ۴۰۰ میلیارد تومانی سرمایه بانک ها خبر داد.

گزارش ها هم چنین حکایت از رفع محدودیت های تاسیس ۶ بانک خارجی در ایران دارد.

تولید نفت ایران در فروردین ماه ۲۱ هزار بشکه در روز کاهش یافت. به گفته سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در حال حاضر میزان سرمایه گذاری کشور در خصوص منابع مشترک نفتی و گازی کشور در آن حد نیست که بتواند سالانه ۶۶ میلیارد دلار سرمایه گذاری ارزی مورد نیار این حوزه را در برگیرد.

یکی از مقامات نفتی تهران از آماده شدن ایران برای صدور بنزین سخن گفت. به گفته وزیر نفت ۳۸ درصد از مصوبه اشتغال نیروهای بومی در پارس جنوبی عملی شده است.

مجلس شورای اسلامی کلیات طرح ارتقای کیفی تولید خودرو و سایر تولیدات داخلی را در کنار طرح افزایش بهره وری بخش کشاورزی تصویب کرد.

در حالی که شاخص کل بورس تهران روز چهارشنبه با افت بهای سهام به کار خود پایان داد شاهد رکود دلار در بازار تهران بودیم. دلار ۱۰۳۴ تومان معامله شد. 

XS
SM
MD
LG