لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۲

کسی حاضر به فروش دلار در ایران نیست


سیاست های ارزی تهران تغییر نکرده است. شمس الدین حسینی، وزیر امور اقتصادی ودارایی و سخنگوی اقتصادی دولت، بامداد روز شنبه ۱۰ مهر ماه در نشست مطبوعاتی خود، با تاکید بر این که طی هفته جاری افزایش دستی قیمت ها در بازار طلا و ارز کنترل می شود و قیمت ها کاهش می یابد، اظهار داشت، با عرضه مورد نیاز ارز به بازار قیمت دلار به همان انتقال انتهایی شهریور ماه یعنی حدود ۱۰۶۰ تومان بر می گردد.

به گفته وزیر اقتصاد و دارایی، سیاست ارزی دولت پرهیز و جلوگیری از نوسان قیمت ارز آن هم با استفاده از ابزار اقتصادی است.

سخنگوی اقتصادی دولت، در واکنش به این که آیا گفته رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی مبنی بر فروش بنزین ۴۰۰ تومانی از آبان ماه را تایید می کند یا خیر از عبارت «حتما شاید» استفاده کرد.

هم زمان بانک مرکزی در اطلاعیه ای با تاکید بر این که از این پس نرخ ارز و طلا به صورت روزانه تعیین می شود، اعلام کرد، با هر گونه اخلال در بازار ارز و طلا برخورد قانونی می شود.

در حالی که به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا) هر دلار آمریکا روز شنبه ۱۰ مهرماه ۱۱۰۰ تومان به فروش رفت هر سکه آزادی نیز ۳۵۰ هزار تومان به فروش رسید.

محسن عباسی مدیر نظارت بر موسسات پولی غیر بانکی بعد از ظهر روز شنبه در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت، امروز ارز به شکل نامحدود و با قیمت ۱۰۸۵ تومان عرضه می شود.

خبرگزاری فارس نیز به نقل از منابع بانک مرکزی، نرخ مرجع دلار را ۱۰۶۹ تومان و ۹ ریال اعلام کرد. خبرگزاری مهر هم بامداد روز شنبه از عرضه دلار ۱۰۷۰ تومانی توسط بانک مرکزی در بانک ها و صرافی ها خبر داد و از قول بانک مرکزی اعلام کرد مردم و فعالان اقتصادی به هر میزان که ارز نیاز دارند می توانند از طریق بانک ها و صرافی ها نیاز خود را تامین کنند.

با این وجود سرویس اقتصادی جهان نیوز بعد از ظهر روز شنبه اعلام کرد، با وجود وعده مسئولان ارشد اقتصادی در خصوص رفع نوسانات بازار ارز هم چنان بازار ارز آشفته است و صرافان از فروش و حواله ارز خودداری می کنند.

هم زمان به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)کسی حاضر به فروش دلار نیست، زیرا به گزارش این منبع خریداران دلار به امید افزایش بیش از پیش قیمت آن، اقدام به فروش ارز و دلار نکردند. همین منبع نقل می کند، خریدارن بسیاری در محل بانک هايی که اقدام به فروش دلار و ارز کرده اند، تجمع کرده و صف های طویلی را تشکیل داده اند.

روزنامه جهان صنعت که تیتراصلی صفحه نخست شماره روز شنبه ۱۰ مهر ماه را به بحران ارز اختصاص داد، این پرسش را مطرح ساخته است که «چه کسانی برنده افزایش قیمت ارز هستند؟» به نوشته این روزنامه، «باید منتظر ماند که آیا سیاست بازار گردانی دولت در بازار سکه و ارز به نفع کدام بخش اقتصاد تمام می شود، سفته بازان – یا دولت؟»

XS
SM
MD
LG