لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۳

دادستان زاهدان علیه ایرانسل اعلام جرم کرد


دادستان زاهدان به اتهام تشویش اذهان عمومی و اهانت به مقدسات علیه ایرانسل اعلام جرم و آن را به نقض همبستگی بین شیعیان و اهل تسنن متهم کرده است

بنا به گزارش رسانه های خبری، مقامات اهل سنت ایران به دلیل آنچه توهین ایرانسل به مسلمانان سنی خوانده است، در یک مسابقه ارسال پیامک تلفن همراه علیه این شرکت اعلام جرم کرده اند.

طی روزهای گذشته اخباری مبنی بر ارسال یک پیام کوتاه توهین آمیز علیه مسلمانان سنی در یک مسابقه ارسال پیام شرکت ایرانسل منتشر شده بود که اعتراض چهره های سنی و نمایندگان اهل تسنن ایران را برانگیخت.

شرکت ایرانسل هفته گذشته در مسابقه ای که زیر عنوان «اسوه عدالت» طراحی شده بود به مشترکان خود پیامی ارسال کرد تا به یک پرسش دو گزینه ای پاسخ دهند. یکی از این گزینه ها نام عمر بن خطاب خلیفه دوم بود که با اعتراض اهل تسنن ایران همراه شد. یکی از سوال‌ها هم این بود: «فریب خورده شیطان که از قاضیان دوران امام علی بود.» مشترکان می‌توانستند یکی از این دو گزینه را به عنوان پاسخ انتخاب کنند: الف) شریح قاضی، ب) عمربن الخطاب.

محمد مرزیه، دادستان عمومی و انقلاب اسلامی استان سیستان بلوچستان ایران که بیشتر جمعیت آن سنی هستند، به اتهام تشویش اذهان عمومی و اهانت به مقدسات اهل سنت علیه مدیرعامل ایرانسل اعلام جرم کرده و این شرکت را به «نقض همبستگی بین شیعیان و اهل تسنن» متهم کرده است.

ایرانسل شرکتی را مسئول این امر خوانده که سوال ها را برای این مسابقه طراحی کرده و ضمن پوزش خواهی آن را یک خطای غیرعمد خوانده است.

محمد قسیم عثمانی، نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی ایران در تذکری شفاهی اقدام ایرانسل را محکوم کرده و خواستار واکنش علی لاریجانی، رئیس مجلس شده بود.

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان نیز در خطبه های نماز جمعه گفت که شرکت ایرانسل «به دلیل توهین به یکی از خلفای راشدین باید از ملت ایران عذرخواهی کند».
XS
SM
MD
LG