لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۲

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ایران: نظام نادرست بانک مرکزی اقتصاد را فلج کرده است


حجت الاسلام مصطفی پور محمدی، رئیس سازمان بازرسی کل کشور، در تازه ترین گفت و گويش با خبرگزاری فارس از بدهی ۴۷ هزار میلیارد تومانی دولت به بانک ها و پرونده های مفاسد اقتصادی ۵۰۰ میلیارد تومانی خبر داد.

عبدالرضا رحمانی فضلی، رئیس دیوان محاسبات کشور، نیز بی انضباطی مالی را بزرگ ترین مشکل حوزه اقتصاد می داند.

عباس علی نورا، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر این موضوع که نظام نادرست بانک مرکزی اقتصاد را فلج کرده است اظهار داشت، «در حال حاضر هیچ نظارتی، بر بانک مرکزی وجود ندارد و این بانک در مقابل هیچ ارگانی پاسخ گو نیست.»

در همین حال عزت الله یوسفیان ملا، عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، در تازه ترین گفت و گويش با روزنامه تهران امروز با بیان این موضوع که با وجود ابلاغ این ستاد به بانک ها در زمینه عدم پرداخت خدمات به کسانی که بدهی معوق به سیستم بانکی دارند برخی از بانک ها به طور کامل این مصوبه را اجرا نمی کنند، اذعان کرد، «مردم عادی، برای دریافت، ۵ تا ۱۰ میلیون یا حتی کم تر از این ارقام باید کلی ضامن، و سفته و... بیاورند» که از دید این نمانیده مجلس شورای اسلامی این ها همه مصداق بی عدالتی است.

این عضو ستاد مبازره با مفاسد اقتصادی رسما اعلام کرد، «نمی توانیم، یقه مفسدان اقتصادی را بگیریم.»

در حالی که برخی از گزارش ها از خالی بودن خزانه دولت، سخن می گوید بعضی از گزارش ها نیز از بی میلی قابل تامل بانک ها به وصول معوقات خبر می دهد.

آن هم در شرایطی که کاظم حجازی، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در تازه ترین گفت و گويش با پایگاه خبری تحلیلی تابناک بر این نکته تاکید دارد که گزارش دقیقی از عملکرد دولت در بخش در آمد هزینه وجود ندارد و اگر منابع تامین نشود تاخیر در پروژه ها تداوم خواهد داشت.

XS
SM
MD
LG