لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۶

حمله محافظه کاران به نزديکان احمدی نژاد شدت يافته است


در روزهای پایانی هفته گذشته تنش میان حامیان دولت محمود احمدی نژاد و محافظه کاران نزدیک به آیت الله خامنه ای وارد مرحله جدیدی شد و اکنون بسیاری از چهره های سرشناس موسوم به اصول گرا، با صراحت لهجه بیشتری انتقادات خود را نسبت شخص محمود احمدی نژاد بیان می کنند.

رهبری نظام اسلامی، آیت الله خامنه ای، در خردادماه سال ۸۸ از محمود احمدی نژاد حمایت کرد. اما پس از گذشت دوسال از آن زمان، اکنون وی در قبال اتهاماتی مبنی بر ارتباط چهره های شاخص نزدیک به رئیس دولت دهم جمهوری اسلامی با رمال ها و جنگیرها سکوت اختيار کرده است و محافظه کاران مخالف دولت، که تا دیروز از حامیان محمود احمدی نژاد محسوب می شدند، اکنون با او و یارانش سرسختانه مخالفت می کنند.

وبسایت شفاف نیوز، پایگاه خبری نزدیک به آیت الله خامنه ای با انتشار دو مقاله پی در پی، از دستگیری فردی به نام عباس غفاری خبر می دهد، که به گفته این وبسایت به شغل رمالی و جن گیری اشتغال داشته و در عین حال از نزدیکان افراد وابسته به دولت و خصوصاَ اسفندیار رحیم مشایی است.

آیت الله مصباح یزدی، مجتبی ذوالنور، جانشین نماینده ولی‌ فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی؛ مرتضی نبوی، عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین؛ حسین فدایی و پرویز سروری، نمایندگان مجلس از جمله افرادی بودند که در هفته گذشته در خصوص ارتباط دولتی ها با جن گیران و رمالان اظهار نظر کرده اند.

صراحت لهجه محافظه کاران مخالف دولت در بیان مواضع خود علیه محمود احمدی نژاد و نزدیکانش شدت گرفته است. کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه های نمازجمعه اخیر تهران شديدا به احمدی نژاد هشدار داد. پس از سال های ابتدایی پیروزی انتلاب اسلامی این اولین بار است که به رئیس دولت از پشت تریبون رسمی نماز جمعه اینچنین هشدار داده می شود.

اخیرا احمد خاتمی، خطیب نماز جمعه تهران در گفت و گویی با هفته نامه شما، ارگان رسمی حزب موتلفه اسلامی، گفت محمود احمدی نژاد و همراهانش بهتر از همه می‌ دانند که اگر حمایت‌های چهار سال گذشته آیت الله خامنه ای نبود، هیچ کاری پیش نمی ‌رفت.

دستگاه قضایی جمهوری اسلامی نیز درهفته گذشته علاوه بر دستگیری بیش از ۲۵ تن از نزدیکان دولت محمود احمدی نژاد، اقدام به فیلتر کردن وبسایت های حامی دولت کرده و از انتشار اخبار و تحلیل های مربوط به این جریان جلو گیری کرده است.

ظاهرا جریان نزدیک به محمود احمدی نژاد نیز تصمیم به عقب نشینی ندارند.

XS
SM
MD
LG