لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ایران ۰۷:۰۸

ایران ۷ مامور پلیس افغانستان را بازداشت کرد


حسین ذوالفقاری، فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی در کنفرانس خبری

فرمانده مرزبانی ایران به نقل از ماموران افغان گفته است که آنان به دنبال شناسایی «نیروهای طالبان» بوده اند

منابع خبری در ایران به نقل از یک مقام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، از بازداشت ۶ درجه دار و ۱ سرباز پلیس افغانستان خبر دادند. به گفته حسین ذوالفقاری، فرمانده مرزبانی ایران، این هفت نفر چند روز پیش در خاک ایران دستگیر شدند.

آقای ذوالفقاری گفته است ماموران افغان با یک خودرو که دارای پلاک جعلی بوده تردد می کردند و از آنان، «مقادیر زیادی مهمات» از جمله یک قبضه آر پی جی و ۶ قبضه سلاح کشف وضبط شد.

این مقام نیروی انتظامی اضافه کرده است که بازداشت شدگان حدود ۵۰ متر از مرز ایران عبور کرده بودند و در پی تیراندازی ماموران نیروی انتظامی، در استان سیستان و بلوچستان دستگیر شدند. فرمانده مرزبانی ایران به نقل از ماموران افغان گفته است که آنان در حال گشت زنی و به دنبال شناسایی «نیروهای طالبان» بوده اند. پرونده این افراد به قوه قضاییه ارسال شده است.

جمهوری اسلامی ایران در سال های گذشته نیز شماری از نظامیان بریتانیایی را به اتهام ورود به مرز ایران بازداشت کرده بود. اقدامی که باعث ایجاد تنش در روابط بین دو کشور شد.

نیروهای مرزبانِ ایران 6 درجه دار و یک سربازِ افغان را در مرزِ سیستان و بلوچستان بازداشت کردند. به گزارش ایسنا به نقل از حسینِ ذوالفقاری، فرمانده مرزبانیِ جمهوری اسلامی، این افراد با خودرویی که پلاکِ جعلی داشته وارد ایران شده و مقادیر زیادی مهمات و سلاح به همراه داشته اند، که کشف و ضبط شده است. گروه نظامیانِ افغان گفته است که به دنبال شناساییِ طالبان مشغولِ گشت زنی در منطقه بوده و قصدِ ورود به خاکِ ایران را نداشته است. به گفته فرماندهِ مرزبانیِ جمهوری اسلامی عملیات دستگیریِ 6 درجه دار و یک سربازِ افغان، در خاکِ ایران بوقوع پیوسته و دستگاهِ قضایی جمهوری اسلامی در حالِ پیگیریِ این حادثه است
XS
SM
MD
LG