لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۹

مقامات ايران توضيحات ضد و نقيضی را در مورد عملکرد «گشت نسبت» ارايه کردند


مقامات ايران توضيحات ضد و نقيضی را در مورد عملکرد «گشت نسبت» ارايه کردند
مقامات ايران توضيحات ضد و نقيضی را در مورد عملکرد «گشت نسبت» ارايه کردند

اخيراً محمود احمدی نژاد، در مصاحبۀ تلويزيونی خود گفته بود که برخورد نيروی انتظامی با بد حجابی، ربطی به دولت ندارد. او مشخصاً اشاره کرده بود که سؤال کردن دربارۀ نسبت زن و مرد در خيابان، توهين آميز است.

اين در حالی است که به گفتۀ ناظران، اخيراً گشت های ويژۀ نيروی انتظامی که به «گشت نسبت» مشهور شده اند، از زنان و مردانی که در خيابان همراه هم هستند، نسبت شان را می پرسند.

اما مسؤلان نيروی انتظامی صحبت هايی کرده اند که با اظهارات رييس جمهوری، مطابقت ندارد.

احمدرضا رادان جانشين فرماندۀ نيروی انتظامی می گويد که علاوه بر نيروی انتظامی، دولت هم متولی مسألۀ حجاب و عفاف است. احمدرضا رادان می افزايد که دولت، اين مأموريت را به سازمان های متعددی واگذار و راه کار های اجرايی را برای آن ابلاغ کرده است.

همچنين فرمانده نيروی انتظامی اظهار داشت که طرح توسعۀ عفاف و حجاب، از طرف شورای عالی انقلاب فرهنگی، به دولت ابلاغ شده است. به گفتۀ اسماعيل احمدی مقدم، رييس جمهوری در همين رابطه، ستادی را در وزارت کشور تشکيل داده است. وی همچنين افزود که اجرای طرح عفاف و حجاب در استان‌ها، متفاوت است و اين تصميم، به عهده مسؤل هر استان و بر اساس نظرسنجی از مردم همان استان صورت می گيرد.

به گزارش منابع داخلی، سوم تير در رشت، درگيری ای بين مردم با نيروهای گشت ارشاد ايجاد شده است. فيلمهای منتشر شده در يوتيوب نشان می دهند که مردم، ماشين گشت ارشاد را متوقف کرده اند. توضيحات منتشر شده درباره فيلمها می گويند که مردم مانع از دستگيری فردی توسط گشت ارشاد شده اند. مردم، ماشين گشت را هو کرده و تعدادی، فرياد «ديکتاتور ديکتاتور» سر می داده اند. در نهايت به نظر می رسد که اتوموبيل گشت، تصميم می گيرد صحنه را ترک کند.

فيلم درگيری بين مردم رشت با ماشين گشت ارشاد

XS
SM
MD
LG