لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۷

بازی کامپيوتری «ميدان جنگ۳» در ايران ممنوع شد


بازی کامپيوتری «ميدان جنگ۳» در ايران ممنوع شد
بازی کامپيوتری «ميدان جنگ۳» در ايران ممنوع شد

بنابر گزارش هفته نامه ايرانی عصر ارتباط، بازی پرطرفدار کامپيوتری «ميدان جنگ۳» که در آن نيروهای زرهی و هواپيماهای جنگی آمريکا به تهران حمله می کنند، در ايران ممنوع شد.

اين هفته نامه با چاپ اطلاعيه ای از سوی دايره حفاظت و اطلاعات پليس می گويد، کليه فروشگاههای کامپيوتری از فروش اين بازی غيرقانونی منع شده اند.

خبرگزاری فرانسه در گزارشی اعلام کرده است، شرکت آمريکايی سازنده اين بازی کامپيوتری، به نام «الکترونيک آرتس» به همه فروشگاههای کامپيوتری در ايران هشدار داده است از اين دستور تبعيت کنند.

بازی کامپيوتری «ميدان جنگ۳» بر اساس سه سناريوی تخيلی در پاريس، نيويورک و تهران طراحی شده، و در آن بازيکنان نقش تفنگداران دريايی آمريکا را بازی می کنند.

«ميدان جنگ۳» پرفروش ترين بازی شرکت کامپيوتری «الکترونيک آرتس» است و ۲۴ بازيکن از طريق اينترنت بطور همزمان قادر به شرکت در آن هستند.

در سناريوی تهران، نيروهای آمريکا و نيروهای نظامی ايران در مرز ايران و عراق با يکديگر درگير می شوند و اين درگيری با وجود خطر نيروگاههای اتمی ايران، به هدف های نظامی، صنعتی و مراکز مهم شهری از جمله بازار بزرگ تهران می رسد.

به گفته شرکت کامپيوتری «الکترونيک آرتس» به مجرد عرضه «ميدان جنگ۳» به بازار، در روز دوم آبان، ظرف تنها يک هفته ۵ ميليون نسخه از آن به فروش رفت.

اين بازی در حال حاضر هم به صورت «دی وی دی رام» و هم در اينترنت موجود است.

شرکت «الکترونيک آرتس» گرچه در ايران نمايندگی فروش ندارد، اما کپی نسخه های بازيهای عمده ويديويی و نرم افزارهای کامپيوتری به وفور در ايران يافت می شود.

اين نخستين بار است که يک بازی کامپيوتری رسماً در ايران ممنوع شده است، اما صاحبان بعضی از فروشگاههای کامپيوتری می گويند، از آنجا که حدس می زدند اين بازی در ايران قدغن شود، به محض ورود به بازار، نسخه های زيادی از آن را در انبارها ذخيره کرده اند.

در حال حاضر پليس ايران فروشگاههای کامپيوتری را به شدت تحت نظر دارد و تا کنون تعدادی از صاحبان فروشگاه ها حتی پيش از ممنوع شدن بازی «ميدان جنگ۳» به اتهام فروش مخفيانه آن بازداشت شده اند. خبرگزاری فرانسه می گويد قادر به تأييد اين خبر نيست.

بنابر گزارش خبرگزاری فارس، بازی کامپيوتری «ميدان جنگ۳» باعث شده است تا گروهی از جوانان ايرانی عليه آن در اينترنت دست به اعتراض بزنند.

اين گروه اينترنتی می گويد، ما با علم به تخيلی بودن موضوع بازی، معتقديم اين بازی در مقطعی منتشر شده است که آمريکا تلاش می کند، جامعه بين المللی را نسبت به دولت ايران دچار هراس کند.

XS
SM
MD
LG