لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۷

رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا با مقامات اسراییل ملاقات می کند


رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا با مقامات اسراییل ملاقات می کند
رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا با مقامات اسراییل ملاقات می کند

رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز جمعه در دیداری محرمانه با رهبران اسراییل درباره چگونگی پاسخگویی به برنامه اتمی بحث انگیز ایران گفت و گو کرد.
ژنرال مارتین دمپسی با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر، شیمون پرز رییس جمهوری و نیز وزیر دفاع و فرمانده نظامی اسراییل ملاقات کرد.
جزییات زیادی درباره دیدارها منتشر نشده است، اما رسانه های اسراییل گزارش می دهند که انتظار می رفت مقامات آمریکایی اسراییل را ترغیب کنند به حمله پیشگیرانه نظامی علیه ایران دست نزند. آمریکا تحریم های سخت تر را بر هر عمل نظامی ترجیح می دهد.
پیش از مذاکرات روز جمعه، شیمون پرز گفت اسراییل و آمریکا با تهدید مشترکی در منطقه روبرو هستند.
ژنرال دمپسی بر تعهد آمریکا به اسراییل، علیرغم اختلاف هایی که در مورد وضعیت اتمی ایران دارند، بار دیگر تاکید گذاشت.
آمریکا سعی کرده است حمایت بین المللی بیشتری را از تحریم ها فراهم آورد و می گوید حمله نظامی به ایران می تواند خاورمیانه را بیشتر بی ثبات کند.
رویترز گزارش می دهد قدرت های عمده جهان برای اعلام شرایطی که ایران اگر قرار باشد مذاکرات از سر گرفته شود باید رعایت کند، آماده می شوند.
گزارش می گوید انتظار می رود آمریکا، بریتانیا، چین، فرانسه، آلمان و روسیه با هدف کسب موافقت ایران با بازگشت به مذاکرات، پیشنهادی ارائه دهند.
آمریکا و اسراییل براین عقیده هستند که مقصود از فعالیت های اتمی ایران تولید اسلحه است، ایران می گوید مقاصد برنامه اتمی صلحجویانه است.
آمریکا با تحریم های سخت تر علیه ایران موافق است و می گوید عمل نظامی خاورمیانه را بی ثبات تر خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG