لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۳

صالحی: ايران آماده همکاری هسته ای با آمريکا ست


معاون رييس جمهوری ايران می گويد ايران آماده همکاری هسته ای با آمريکا است.

علی اکبر صالحی، رييس سازمان انرژی اتمی ايران، در گفتگويی با شبکه العالم گفت اگر آمريکايی ها آماده باشند که با ايران وارد ايجاد شرکت های مشترک برای ساخت نيروگاههای اتمی و ايجاد کنسرسيوم توليد سوخت شوند ما آماده مذاکره با آنها هستيم و وارد شراکت با آنها می شويم. آقای صالحی تاکيد کرد، مذاکرات سياسی چيز ديگری است و به تصميم گيران در امور سياسی بازمی گردد.

رييس سازمان انرژی اتمی ايران روز سه شنبه به خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت هنوز پاسخی رسمی در خصوص پيشنهاد ادامه مذاکرات از گروه وين دريافت نکرده ايم .

رييس سازمان انرژی اتمی ايران در گفتگو با العالم در پاسخ به اين پرسش که اگر سوخت مورد نياز رآکتور تحقيقاتی ايران در اختيار ايران قرار گيرد آيا تهران به توليد اورانيوم بيست درصدی ادامه می دهد گفت ما همان ابتدا اعلام کرديم که نمی خواستيم در سطح ۲۰ درصدی غنی سازی انجام دهيم.

در خبری ديگر مقامات ايرانی روز سه شنبه از کشورهای مسلمان جهان خواستند که با تحريم شرکتهای چندمليتی مرتبط با اسراييل آن کشور را منزوی کنند.

محمدرضا ميرتاج الدينی، معاون رييس جمهوری در امور مجلس، گفت که تا هفته آينده ايران فهرستی از شرکتهای مرتبط با اسراييل منتشر خواهد کرد که بر عليه آنها تحريمهايی وضع خواهد شد. ميرتاج الدينی اسراييليان را متهم کرد که يک کارتل اقتصادی جهانی را اداره ميکنند که بطور مرتب در حال تشکيل شرکتهای جديد تحت عناوين گوناگون و با فرآورده های مختلف است.

در اين ميان رامين مهمان پرست، سخنگوی وزارت امور خارجه ايران، در روز سه شنبه گفت که تمامی کشورهای اسلامی بايستی تلاش کنند کشور يهود را از نظر سياسی و نيز اقتصادی در حالت انزوا قرار بدهند.

XS
SM
MD
LG