لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۷

دو دختر دوقلوی ايرانی آزادی مادر خود را از پرزيدنت اوباما خواستار شدند


دو دختر دوقلوی ايرانی آزادی مادر خود را از پرزيدنت اوباما خواستار شدند
دو دختر دوقلوی ايرانی آزادی مادر خود را از پرزيدنت اوباما خواستار شدند

دو دختر دوقلوی يک مادر ايرانی که در آمريکا در بازداشت به سر می برد از پرزيدنت باراک اوباما، رييس جمهوری آمريکا، درخواست کردند مادر آنها را بعنوان اقدامی بمناسبت سال نو، از حبس آزاد کند.

پرس تی وی، تلويزيون دولتی ايران، اين درخواست دختران نوجوان شهرزاد ميرقلی خان را، روز چهارشنبه پخش کرد. دوقلوها در پيام ويديويی خود می گويند سال نو فرصتی برای دور هم جمع شدن خانواده و جشن و سرور است و آنها می خواهند با مادر خود اين روز را جشن بگيرند. دو دختر خانم قلی خان از بينندگان تلويزيون پرس تی وی مصراً درخواست کردند نامه ها و ايميلهای خود را برای آزادی مادر آنها به آدرس پرزيدنت اوباما، ارسال کنند.

مقامات آمريکا و استراليا خانم قلی خان و محمود سيف، همسر پيشين وی، را به اتهام تلاش برای صدور هزاران دستگاه سيستم مادون قرمز برای ارتش ايران، بازداشت کرده اند.

مقامات می گويند اين دو نفر کوشش داشتند ۳۰۰۰ عدد کلاه خودهايی را که مجهز به عينک های مادون قرمز بودند، خريداری کنند.

حدود يکسال پيش مقامات ايرانی وضعيت شهرزاد قلی خان را در ارتباط با پرونده سه کوهنورد آمريکايی زندانی در ايران که به اتهام جاسوسی در بازداشت به سر می برند، مطرح کردند. مقامات ايران نام خانم قلی خان را با پيشنهاد مبادله زندانيان دو کشور در فهرست شهروندان ايرانی بازداشت شده در آمريکا، ذکر کردند.

XS
SM
MD
LG