لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۶

ایران شبکه اسپانيولی می سازد


ایران شبکه اسپانيولی می سازد
ایران شبکه اسپانيولی می سازد

جمهوری اسلامی ایران يک شبکه تلويزیونی به زبان اسپانيايی راه اندازی می کند که در دو قاره اروپا و آمريکا قابل دسترسی خواهد بود.

ايرنا خبرگزاری دولت و فارس خبرگزاری سپاه پاسداران با نقل اين خبر از يک منبع برزيلی می نويسند گروهی روزنامه نگار ايرانی و آمريکای لاتينی در يک گردهمايی در تهران قرار گذاشته اند تا پايان سال جاری نخستين کانال ايرانی به زبان اسپانيابی را راه اندازی کنند.

همه هزينه های شبکه اسپانيایی را دولت ايران پرداخت می کند و مرکز آن در تهران در کنار مرکز پرس تی وی، ساخته می شود. نام اين شبکه هيسپان تی وی خواهد بود.

در اين شبکه برنامه تاک شو و نقد فيلم و کتاب جزو برنامه های اصلی است. علی محقق، دبير اول سفارت جمهوری اسلامی در برازيلیا، گفته است هدف اين شبکه اطلاع رسانی خبرها بدون هرگونه تحريف خواهد بود.

در سال ۱۳۸۷ ايوو مورالس، رييس جمهوری چپگرای بوليوی، نيز اعلام کرده بود می خواهد يک شبکه تلويزيونی و يک روزنامه با کمک مالی ايران راه اندازی کند. روزنامه عصر ايران در آن زمان در اين باره نوشت چون در بوليوی رسانه ها در دست بخش خصوصی است که با مورالس رابطه خوبی ندارند، مورالس می خواهد با کمک ايران يک رسانه طرفدار خود راه بيندازد.

XS
SM
MD
LG