لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۰۸

احمدی مقدم: برخورد با کسانی که علنا از ماهواره استفاده میکنند در الويت قرار دارد


احمدی مقدم: برخورد با کسانی که علنا از ماهواره استفاده میکنند در الويت قرار دارد
احمدی مقدم: برخورد با کسانی که علنا از ماهواره استفاده میکنند در الويت قرار دارد

ماهواره به عنوان وسيله‌ای برای آگاهی از اتفاقات و رويدادهای روزمره برای جوامع غيرقابل اجتناب و جذاب است

روزنامه مردمسالاری، اظهارات اسماعيل احمدی مقدم، فرمانده نيروی انتظامی را نقل کرده که گفته است در بحث امنيت اجتماعی و مبارزه با مفاسد اخلاقی، در گذشته نيروی انتظامی به تنهايی در ميدان بود اما امروز نهاد های ديگر هم در برخورد های سلبی فعال شده اند.

احمدی مقدم پيش بينی کرده که مراسم چهارشنبه سوری امسال، به گفته او، بهتر از سالهای گذشته باشد چرا که کشفيات مواد محترقه نسبت به گذشته کاهش داشته است.

به نوشته مردمسالاری، فرمانده نيروی انتظامی که در جمع روسای پليس امنيت سراسر کشور سخن می گفت، افزود برخورد با کسانی که از ماهواره استفاده می کنند، ربطی به الان ندارد و کسانی که علنا از اين تجهيزات استفاده می کنند در اولويت برخورد قرار دارند.

روزنامه آرمان نيز در مقاله ای تحت عنوان بايد و نبايد استفاده از ماهواره می نويسد آگاهی از اتفاقات و رويدادهای روزمره برای جوامع امری غيرقابل اجتناب و جذاب است؛ از اين رو ماهواره به عنوان وسيله‌ای كه می‌تواند اين نياز را جبران كند، مقوله‌ای غيرقابل انكار است.

به نوشته آرمان، برخی علت استفاده از ماهواره را در اين می‌دانند كه برنامه‌های صدا و سيما جذاب نبوده و مخاطب پسند نيست. تمامی مردم نيز ماهواره را برای كاربرد‌های نامناسب نمي‌خواهند. آرمان می نويسد لازم به يادآوری است، با توجه به پيشرفت تكنولوژی و فناوری‌های نوين، اعلام رسمی جمع آوری ماهواره امری بعيد است و ناجا، صداو سيما، وزارت ارشاد و ساير نهادهای ذيربط بايد راهكاری منطقی تر برای كنترل تاثيرات ماهواره برجامعه پيدا كنند. با اقدامات ضربتی و پاك كردن صورت مسأله مشکل حل نمی‌شود.

XS
SM
MD
LG