لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ ایران ۱۵:۰۷

شش قدرت جهان در نيويورک برای بحث در مورد اِعمال تحریم های بیشتر علیه جمهوری اسلامی و برنامه هسته ای ايران تشکيل جلسه می دهند


شش قدرت جهان در نيويورک برای بحث در مورد اِعمال تحریم های بیشتر علیه جمهوری اسلامی و برنامه هسته ای ايران تشکيل جلسه می دهند

ايران ضرب الاجل ۳۱ ماه دسامبر برای پذيرش توافقی را که با ميانجيگری سازمان ملل بدست آمده بود، مورد بی اعتنايی قرار داده است

شش قدرت جهان روز شنبه پشت درهای بسته در نیویورک برای بحث در مورد اِعمال تحریم های بیشتر علیه جمهوری اسلامی و برنامه هسته ای ايران، تشکيل جلسه می دهند.

هدف این نشست فشار آوردن بر جمهوری اسلامی ایران است تا که به میز مذاکره بازگردد و توافقی را که با ميانجيگری سازمان ملل برای ارسال اورانيومِ غلظت پايين به خارج جهت پالایش به سوخت درجه بالاترِ مورد نیاز برای راکتور تحقیقاتی هسته ای کشور بدست آمده است، مورد قبول قرار دهد.

ايران ضرب الاجل ۳۱ ماه دسامبر برای پذيرش توافق را مورد بی اعتنايی، قرار داده است.

وزارت امور خارجه آمريکا گفته است که برای تحريم های تازه، هدف گرفتنِ سپاه پاسداران جمهوری اسلامی را در کنار افراد و نهادهای ديگر، مدّ نظر دارد.

پنج کشور از ميان شرکت کنندگان در جلسه روز شنبه -- آمریکا ، فرانسه، بریتانیا، روسیه و آلمان -- دیپلمات های بلندپايه، اعزام می کنند. اما چین اعلام کرده است که نماينده دون پايه، خواهد فرستاد.

چین تمايلی ندارد که از تحریم های جدید، حمايـت کند. چين می گويد جامعه بین المللی باید همچنان به دنبال گزینه های دیپلماتیک باشد.

XS
SM
MD
LG