لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۵

دادستان تهران با خانواده های چند زندانی سياسی ديدار کرد


دادستان تهران با خانواده های چند زندانی سياسی ديدار کرد
دادستان تهران با خانواده های چند زندانی سياسی ديدار کرد

بدرالسادات مفيدی روزنامه نگار و دبير انجمن صنفی روزنامه نگاران روز دوشنبه با سپردن وثيقه ۱۰۰ ميليون تومانی آزاد شد. خانم مفيدی از دی ماه تا کنون زندانی بوده است.

در همين حال پارلمان نيوز از ديدار عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران، با خانواده های زندانيان سياسی خبر داده است. دادستان تهران همچنين با محسن آرمين، محمد رضا رجبی، محمد طاهری قزوينی و مجيد دری در زندان ديدار کرده است. وی مرخصی فيض الله عرب سرخی، عضو ارشد سازمان مجاهدين انقلاب اسلامی، را هم تمديد کرده است.

در همين حال دندان پزشکانِ شرکت کننده در نشست سالانۀ انجمن دندان پزشکان ايران، با ارسال نامه ای به رييس قوه قضاييه خواستار آزادی دکتر علی تاجرنيا، عضو زندانی اين تشکل و عضو ارشد حزب مشارکت، شده اند. آقای تاجرنيا در حوادث پس از انتخابات بازداشت شد و در دادگاه اول به ۶ سال زندان و در دادگاه تجديد نظر به يک سال زندان محکوم شده است. وی در حال گذراندن اين حکم يک ساله است.

منابع خبری اصلاح طلب نيز از ادامه بازداشت و شرايط نامساعد زندان زنان و زنان زندانی ابراز نگرانی کرده اند. اين زنان به عنوان روزنامه نگار، فعال سياسی و يا دانشجويی در حوادث پس از انتخابات ايران بازداشت شده و در مواردی به زندان های طولانی مدت محکوم شده اند. بر اساس آمار، دست کم ۳۰ زن در بازداشت به سر می برند.

XS
SM
MD
LG