لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۶

مروری بر روزنامه های صبح تهران


مروری بر روزنامه های صبح تهران
مروری بر روزنامه های صبح تهران

تهران امروز مطلبی دارد با عنوان آيا اخلاق عمومی وضعيت اضطرار ندارد؟ تهران امروز در ادامه می نويسد يک مداح مشهور به بهانه انتقاد از يکی از مقامها آن چنان کلمات و گويش زشتی به کار برده بود که ناچار شده است صدای فايل صوتی را کم کند تا کسی نشنود. نويسنده می افزايد پس از اين به گفتگوی سايت روز با يکی از مهاجمان به فائزه هاشمی نگاه کرده و باورش نمی شده که چنان حرفهايی واقعيت داشته و فکر می کرده ضدانقلاب برای تخريب چهره جوانان پرشور کشور چنان طنزی را به کار برده است. نويسنده درپايان می افزايد با مشاهده اين وضع برمظلوميت اخلاق گريستم.

در خبری ديگر کيهان چاپ تهران از ساخت سامانه پدافندی موشکی صياد-۲ خبر داده و می نويسد اين موشک با انواع هواگردها از جمله بمب افکنهای دشمن در ارتفاع بالا و متوسط برخورد می کند و درجنگ الکترونيکی کاربرد دارد؛ کلاهک آن ۲۰۰ کيلوگرم وزن دارد و سرعت آن ۲۰۰ متر در ثانيه است.

اما روزنامه جمهوری اسلامی درسرمقاله امروز با عنوان ريشه يابی آمارهای متفاوت می نويسد معاون اول رئيس جمهوری در ابتدای سال ۹۰ آمار شغل های ايجاد شده در سال ۸۹ را ۱ ميليون و ۴۰ هزار نفراعلام کرد. پس ازآن رييس جمهوری اين آمار را به ۱ ميليون و ۶۰۰ هزار شغل افزايش داد و اکنون بار ديگر معاون رييس جمهوری آمار مشاغل ايجاد شده در سال ۸۹ را ۱ ميليون و ۷۵۰ هزار اعلام کرده است. سرمقاله نويس می افزايد اگر اين آمارها درست باشد بايد به دولت به خاطر اين موفقيت ها تبريک گفت اما بی درنگ می پرسد آيا آمار و ارقام اشتغال زايی، اطمينان بخش است؟ و خود پاسخ می دهد با توجه به وضعيت جامعه بايد در درستی آمارهای دولتی ترديد کرد.

در رويدادی ديگر روزنامه ابتکار در ستون پچ پچ از فيلتر شدن سايت نماينده اصولگرای مجلس و عضو کميسيون امنيت ملی و سياست خارجی مجلس شورای اسلامی خبر داده و می نويسد از صبح شنبه کاربرانی که به سايت کاظم جلالی، نماينده شاهرود، مراجعه می کنند با اين پيام روبرو می شوند که با استناد به جرائم رايانه ای، دسترسی به تارنما امکان پذير نمی باشد. فرزند اين وکيل مجلس گفته است در سايت درباره تبعيض های ناروا ميان مرکز استان و شهرستان ها مطالبی نوشته می شد.

XS
SM
MD
LG