لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۷

مركز اسناد حقوق بشر ايران خواستار آزادی رهبران مخالفان ايران شد


مركز اسناد حقوق بشر ايران خواستار آزادی رهبران مخالفان ايران شد
مركز اسناد حقوق بشر ايران خواستار آزادی رهبران مخالفان ايران شد

«مركز اسناد حقوق بشر ايران» از مقامات جمهوری اسلامی خواسته است تا رهبران مخالفان را آزاد کنند.

این مرکز مدافع حقوق بشر در ایران که مرکز آن در نیوهیون ایالات متحده است درباره سلامت رهبران مخالف دولت ایران، میر حسین موسوی، زهرا رهنورد همسر او و مهدی کروبی و فاطمه کروبی همسر وی که در ایران بازداشت شده اند، ابراز نگرانی کرده است.

«مركز اسناد حقوق بشر ايران» در بیانیه ای که روز سه شنبه ( ١ مارس ) منتشر کرد از دولت جمهوری خواست تا مطابق با موازین بین الملل حقوق بشر، آزادی و تضمین برخورد انسانی و ارتباط این رهبران زندانی با خانواده هایشان را تامین کنند.

با وجودی که دادستان تهران بازداشت مهدی کروبی، میرحسین موسوی و همسرانشان را تکذیب کرده است اما خانم رنه ردمن، رئیس «مرکز اسناد حقوق بشر ایران» گفته است: «ما نگران سلامت آن ها هستیم. چون جمهوری اسلامی سابقه شرم آوری در برخورد با زندانیان دارد. حکومت جمهوری اسلامی ایران معمولاً مخالفین خود را خودسرانه دستگیر و به زندان های نامعلوم منتقل و وادار به اعتراف می کند».

رئیس این مرکز ثبت اسناد مربوط به موارد نقض حقوق بشر در ایران از جمهوری اسلامی خواسته است تا به طور جدی به حق آزادی بیان و اجتماعات شهروندان خود احترام بگذارد.

«مرکز اسناد حقوق بشر ایران» یک موسسه غیرانتفاعی است که در سال ١٣٨٣ توسط گروهی از فعالان حقوق بشر، پژوهشگران، تاریخ شناسان و وکلا تاسیس شد.

XS
SM
MD
LG