لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۴۸

گزارش: برنامه اتمی ايران و تحريم ها در مطبوعات جهان مورد بحث است


گزارش: برنامه اتمی ايران و تحريم ها در مطبوعات جهان مورد بحث است
گزارش: برنامه اتمی ايران و تحريم ها در مطبوعات جهان مورد بحث است

روزنامه واشنگتن پست در مقاله ای به قلم «ری تکيه» با عنوان چطور بايد برای مسئله اتمی بر ايران فشار وارد کرد، می نويسد هر چند با آشنايی به روش های تشريفاتی بين ايالات متحده و ايران که يک بار ديگر می خواهند به سراغ حرکات آرام و رقص گونه ديپلماسی بروند، اين پرسش مطرح می شود که فشار دائمی واشنگتن و متحدانش چگونه رژيم مذهبی ايران را وادار خواهد کرد تا اعمال مخالفت برانگيز خود را در اين زمينه تغيير دهد -- رژيم ايران آسيب پذيری های خود را دارد، با اين همه در تنگنا قرار دادن بيشتر آن رژيم صرفاً در چارچوب اقتصادی، به تار ديدن مانيفست بيماری سياسی آن می انجامد.

در خبری ديگر به گزارش خبرگزاری فرانسه بانک مرکزی کویت اجرای مفاد قطعنامه شورای امنیت صازمان مل متحد در تحریم ایران را در دستور کار خود قرار داده است. در اجرای مفاد این قطعنامه کویت گشایش شعبه بانکهای ایرانی در آن کشور را ممنوع کرده است.

در همين حال وزیر امور خارجه نیجریه می گوید اگر شواهدی دال بر این که مبداء محموله سلاح های غیرقانونی که به نیجریه فرستاده شده اند از ایران بوده است مشخص شود، کشور متبوع وی این مساله را به شورای امنیت سازمان ملل متحد گزارش خواهد کرد.

پلیس مخفی نیجریه دو هفته قبل در لاگوس این محموله اسلحه را که حاوی موشک، نارنجک و دیگر مواد منفجره بود توقیف کرد.

XS
SM
MD
LG