لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۱

موضوع کيفيت آب آشاميدنی تهران همچنان مورد بحث است


موضوع کيفيت آب شرب تهران همچنان مورد بحث است

رسول خادم، رييس کميسيون برنامه بودجه شورای شهر تهران گفت پس از تعطيلات تابستانی موضوع کيفيت آب شرب تهران را پيگيری می کنيم. خبرگزاری مهر به نقل از وی نوشته، اطلاعاتی که شورای شهر در اختيار دارد قديمی است و ما از وزارت نيرو خواسته ايم تا گزارش جديدی تهيه و ارسال کند. آقای خادم وعده داده «حتماً به زودی گزارشی تهيه و به اطلاع شهروندان خواهد رسيد.» موضوع آلودگی آب تهران پس از آن مطرح می شود که وزارت بهداشت نسبت خطرناک بودن استفاده از آن در ميان زنان باردار و کودکان هشدار داد. روزنامه همشهری در گزارشی به نقل از دكتر ايرج خسرونيا، رئيس جامعه پزشكان داخلی ايران، گزارش داده است که در حال حاضر ميزان نيترات در شهر تهران و به‌ خصوص در جنوب آن سه برابر بيشتر از حد استاندارد است.

استخدام معتادان به مواد مخدر، الکل و دخانيات در ادارات دولتی ممنوع شد

دولت محمود احمدی نژاد با تصويب آيين نامه ای دستگاههای دولتی را موظف کرد تا از استخدام داوطلبانی که دارای اعتياد به مواد مخدر،الکل و دخانيات هستند خودداری کنند. گزارش شده است، هيات دولت در راستای اجرای قانون مديريت خدمات کشوری، استخدام داوطلبان دارای اعتياد به دخانيات را ممنوع کرده است. بر اساس اين آيين نامه صلاحيت داوطلبان استخدام در ادارات دولتی از طريق آزمون های تخصصی و معاينات پزشکی احراز خواهد شد. اين آيين نامه پس از تاييد رييس جمهوری از سوی محمد رضا رحيمی، معاون اول وی برای اجرا به دستگاههای دولتی ابلاغ شده است.

مدير کل دفتر رياست دانشگاه تهران از بازنشستگی ۳۰ نفز از استادان اين دانشگاه خبر می دهد

خبرگزاری مهر به نقل از عبدالرضا سيفی گزارش داد است که ۲۰ تن از جمع شخصاً درخواست بازنشستگی کرده اند و ۱۰ تن ديگر نيز طبق روال بازنشسته می شوند. مدير کل دفتر رياست دانشگاه تهران گفته است که سياست دانشگاه تهران اين است که اعضای هيات های علمی با ۳۰ سال سابقه کار بازنشسته شوند. پيش از اين محمد مقيمی ،عضو هيات رييسه دانشگاه تهران از بازنشسته شدن ۸۱ تن از اعضای هيات علمی اين دانشگاه طی سال ۸۸ خبر داده بود. آقای سيفی می گويد وقتی فردی با درجه استادی بازنشسته می شود اين امکان ايجاد می شود تا ۳ استاديار جذب شوند زيرا حقوق يک استاد ۳ برابر يک استاديار است.

مهدی کروبی با مادر کارمند بازداشتی حزب اعتماد ملی ديدار کرد

سحام نيوز از ديدار مهدی کروبی با مادر محمد داوری، عضو حزب اعتماد ملی و سردبير وب سايت آن حزب، خبر داد. آقای کروبی روز در ديدار با مادر اين فعال مدنی بازداشتی گفت که يکسال بيهوده تلاش کرده اند تا از محمد داوری به زور عليه من اعتراف نمايشیبگيرند. وی گفت که آقای داوری کارمند حزب است و من بارها با ارسال نامه به دادستانی گفته ام که همه مسئوليت ها با من بوده و ايشان تنها به دستور، عمل کرده است و از افرادی که به حزب، مراجعه می کردند فيلم و گزارش تهيه می کرده است.

XS
SM
MD
LG