لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۲۵

عبدالحسين روح الامينی از عضويت هيأت موسس جمعيت ايثارگران استعفا داد


عبدالحسين روح الامينی از عضويت هيأت موسس جمعيت ايثارگران استعفا داد
عبدالحسين روح الامينی از عضويت هيأت موسس جمعيت ايثارگران استعفا داد

خبرگزاری مهر از استعفای داود دانش جعفری و عبدالحسين روح الامينی از جمعيت ايثارگران خبر داد

خبرگزاری مهر از استعفای داود دانش جعفری و عبدالحسين روح الامينی از عضويت هيأت مؤسس جمعيت ايثارگران خبر داده است. داود دانش جعفری در کابينه اول محمود احمدی نژاد، رئيس جمهوری اسلامی، وزير اقتصاد بود. دکتر روح الامينی هم رياست انستيتو پاستور را بر عهده داشت و پسرش، محسن، در حوادث پس از انتخابات رياست جمهوری بر اثر شکنجه در بازداشتگاه کهريزک کشته شد. محمود احمدی نژاد هم يکی از اعضای هيأت موسس اين تشکل سياسی است.

دکتر محمد ملکی دچار حمله قلبی شد

محمد ملکی فعال سياسی به دليل حمله قلبی در بيمارستان بستری شده است. به گزارش ادوار نيوز وی با وجود کهولت سن و بيماری سرطان سال گذشته به مدت ۶ ماه در زندان اوين بود. آقای ملکی اولين رييس دانشگاه تهران پس از انقلاب اسلامی است. او پس از تعطيلی دانشگاهها در جريان انقلاب فرهنگی چندين سال را در زندان گذراند.

برای دانشجويان بدحجاب حکم تعليق از تحصيل صادر شد

قادر پريز معاون دانشجويی و فرهنگی دانشگاه علامه طباطبايی از صدور حکم تعليق از تحصيل دانشجويان بدحجاب خبر داده است. خبرگزاری مهر به نقل از وی نوشته است دانشجويانی که به استفاده از اين نوع پوشش اصرار داشتند با صدور حکم انضباطی ادامه تحصيل شان يک تا دو ترم درسی تعليق شده است. وی تأکيد کرده است که تعداد اين دانشجويان کم نيست اما در دانشگاهی که ۱۶ هزار دانشجو دارد، عدد کوچکی به شمار می آيد.

مهدی کروبی به ديدار جعفر پناهی سينماگر آزاد شده از زندان رفت

روز جمعه مهدی کروبی به ديدار جعفر پناهی سينماگر آزاد شده از زندان رفت. سحام نيوز نوشته است مهدی کروبی از اين گونه برخوردها با مردم و به ويژه هنرمندان ابراز تأسف کرده است. جعفر پناهی ۸۸ روز در بازداشت بود و هفته گذشته پس از يک اعتصاب غذای خشک با سپردن وثيقه آزاد شد.

ضرب و شتم رسول بداغی در زندان رجايی شهر کرج

ادوار نيوز از ضرب و شتم رسول بداغی، فعال سياسی و عضو کانون صنفی معلمان، در زندان رجايی شهر کرج خبر داده است. پيش از اين وضعيت جسمانی اين فعال سياسی نامساعد گزارش شده بود.

بيانيه دفتر فائزه هاشمی می گويد عوامل ناشناس به قصد رعب و وحشت به دفتر وی حمله کرده اند

در اين اطلاعيه آمده است صبح شنبه هشتم خرداد، هنگامی که کارکنان فدراسيون ورزش بانوان بر سر کار خود حاضر شدند با درهای شکسته و اتاق های به هم ريخته مواجه شدند و اسناد و مدارک به هم ريخته بود. زير و رو کردن اسناد نشان می داد که حمله کنندگان قصد ايجاد رعب و وحشت داشته اند و نه سرقت. اين اطلاعيه تصريح می کند سارقانی که با شربت و پرتقال از خود پذيرايی کرده اند نمی توانسته اند سارقانی عادی باشند. فائزه هاشمی دختر اکبر هاشمی رفسنجانی، رئيس مجلس خبرگان رهبری، از سوی جناح حامی دولت به حمايت از جنبش سبز متهم شده است.

احمد منتظری می گويد تاکنون تعهدی مبنی بر تعطيلی دفتر پدرش به هيچ نهادی نداده است

به گزارش سايت دفتر آيت الله منتظری، وی در نامه ای سرگشاده تصريح کرده که تاکنون از سوی دادگاه ويژه روحانيت و اداره اطلاعات قم از اينجانب خواسته شده تا دفتر مرحوم پدرم را تعطيل کنم اما من اين ننگ را نپذيرفته ام. در آخرين جلسه در روز هشتم خرداد در دادگاه ويژه روحانيت قم به من تهمت زدند که وجوهات شرعی را بدون اجازه دريافت می کنم. اکنون به اطلاع می رسانم من در اين باره مجوز کتبی دريافت کرده ام. وی در اين نامه اضافه کرده که افزون بر اين از آيت الله صافی گلپايگانی و آيت الله سيستانی هم به صورت شفاهی مجوز دريافت کرده است.

XS
SM
MD
LG