لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۸

نگرانی غرب از احتمال حمله يکجانبه اسراييل به ايران


نگرانی غرب از احتمال حمله يکجانبه اسراييل به ايران
نگرانی غرب از احتمال حمله يکجانبه اسراييل به ايران

متحدان اصلی اسراييل در غرب شديداً از آن کشور خواسته اند، از حمله يک جانبه به تاسيسات هسته ای ايران خودداری کند. استدلال کشورهای غربی اين است که حمله نظامی به ايران، نهايتاً موجب تقويت، و نه تضعيف، حاکمان تهران خواهد شد.

آمريکا در راس کشورهای غربی با استناد به اين استدلال از اسراييل خواسته است از يک اقدام نظامی عليه ايران خودداری کند. با اين حال، واشنگتن اساساً بر اين باور است که استدلال کشورهای غربی تاثير کمی بر تصميم گيری اسراييل خواهد داشت.

رژيم ايران می گويد دولت يهوديان، اسراييل را نابود خواهد کرد و غرب، تهران را متهم به تلاش برای توليد بمب اتمی می کند. اسراييل نگران است که ايران به سرعت به مرحله ای می رسد که ديگر يک حمله نظامی محدود قادر به جلوگيری تهران از توليد بمب اتمی، نخواهد بود.

اهود باراک، وزير دفاع اسراييل، روز پنجشنبه ، گفت: در صورتی که تحريم های اقتصادی از برنامه های هسته ای نظامی ايران جلوگيری نکند، کشورهای جهان بيش از هميشه آماده بررسی حمله نظامی به ايران خواهند بود.

در همين حال لئون پانتا، وزير دفاع آمريکا، مطلب نوشته شده در مورد اعتقاد او به امکان حمله نظامی اسراييل به ايران در فصل بهار را انکار نمی کند.

يک گزارشگر روزنامه واشنگتن پست در مقاله ای مدعی شد، وزير دفاع آمريکا معتقد است که حمله نظامی اسراييل به ايران «به احتمال زياد» در بهار آينده انجام خواهد شد.

در حاليکه خبرنگار روزنامه واشنگتن پست منبع خبرش را فاش نکرده، وزير دفاع آمريکا می گويد: اسراييل موضوع در نظر گرفتن احتمال حمله نظامی به ايران را آشکارا مطرح کرده و ايالات متحده نيز در اين خصوص نظراتش را بيان کرده است.

XS
SM
MD
LG