لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۵۴

قدردانی اسماعيل هانيه از جمهوری اسلامی برای حمايت از حماس


قدردانی اسماعيل هانيه از جمهوری اسلامی برای حمايت از حماس
قدردانی اسماعيل هانيه از جمهوری اسلامی برای حمايت از حماس

اسماعيل هانيه، رهبر ستيزه گران فلسطينی حماس، که در مراسم سالروز انقلاب اسلامی ايران در ميدان آزادی شرکت داشت از جمهوری اسلامی برای حمايت از حماس قدردانی کرد و گفت حماس هرگز اسراييل را به رسميت نخواهد شناخت. اقای هانيه تاکيد کرد مقاومت و جهاد، گزينه استراتژيک فلسطينينان برای آزادی سرزمينشان است.

اسراييل سفر اسماعيل هانيه به ايران را خطری برای آن کشور خواند.

سفر اسماعيل هانيه رهبر ستيزه گران حماس به ايران در جلسه هفتگی دولت اسراييل با واکنش منفی و انتقاد روبرو شد.

سيلوان شالوم، معاون نخست وزير اسراييل، از ارتباط نزديک رهبر حماس با دولتمردان جمهوری اسلامی ايران، انتقاد کرد.

سيلوان شالوم گفت: هنگاميکه تصوير محمود احمدی نژاد، رييس جمهوری ايران، و اسماعيل هانيه، رهبر حماس، را می بينيد که با يکديگر نشسته اند، فکر می کنم هر گونه شبهه ای در مورد اينکه حماس کيست، از ميان می رود. هر دو می خواهند کشور اسراييل نابود شود. هيچکدام نمی خواهد اسراييل وجود داشته باشد. زمان آن فرارسيده که همه درک کنند مبارزه عليه اين افراط گرايان است. از ايرانی های افراط گرا تا جنبش حماس.

اسماعيل هانيه رهبر حماس که کنترل نوار غزه را در اختيار دارد در سفر خود به ايران روز شنبه گفت وی تعهد می کند ستيزه گران مسلح حماس هيچگاه اسراييل، دشمن بزرگ ايران و حماس، را به رسميت نشناسند.

در خبری ديگر از خاورميانه به گفته مقام های فلسطينی در حمله هوايی اسراييل به نوار غزه يک نفر کشته و سه نفر ديگر زخمی شدند. ارتش اسراييل در بيانيه ای گفته است هواپيمای جنگی آن کشور در واکنش به حمله به جنوب اسراييل، تونل ها و يک کارخانه اسلحه سازی در نوار غزه را هدف حملات هوايی قرار داده اند.

XS
SM
MD
LG