لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۳۷

گفتگوی آتی وزیر دفاع کانادا و همتای اسراییلی وی در مورد برنامه اتمی ایران


پیتر مک کی در سفر یک روزه خود به کابل روز شنبه ۲۱ آبان به خبرنگاران گفت فضا تغییر کرده است و با بالا گرفتن تنش ها میان ایران و اسراییل، شرایط همچنان تغییر خواهد کرد
پیتر مک کی در سفر یک روزه خود به کابل روز شنبه ۲۱ آبان به خبرنگاران گفت فضا تغییر کرده است و با بالا گرفتن تنش ها میان ایران و اسراییل، شرایط همچنان تغییر خواهد کرد

در شرایطی که قرار است بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل هفته آینده به کانادا سفر کند، رسانه های کانادا از تصمیم وزیر دفاع کانادا برای گفتگو در مورد برنامه اتمی ایران و انتشار اخباری دایر بر احتمال حمله اسراییل به تاسیسات هسته ای این کشور خبر می دهند.

بنا به گزارش خبرگزاری رسمی کانادا، پیتر مک کی، وزیر دفاع دولت محافظه کار گفته است به زودی در مورد گزارش ها و طرح های رهبران اسراییلی برای حمله به تاسیسات هسته ای ایران از اهود باراک، همتای اسراییلی خود پرسش خواهد کرد.

اهود باراک که همراه با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل مواضع سختی را در قبال ایران اتخاذ کرده است، هفته آینده به کانادا سفر خواهد کرد.

پیتر مک کی در سفر یک روزه خود به کابل روز شنبه ۲۱ آبان به خبرنگاران گفت فضا تغییر کرده است و با بالا گرفتن تنش ها میان ایران و اسراییل، شرایط همچنان تغییر خواهد کرد.

«آژانس بین المللی اتمی سازمان ملل متحد» در گزارش تازه خود اعلام کرد که ایران به انجام یک سری آزمایشات مخفیانه دست زده است که می تواند از آنها برای دستیابی به سلاح های هسته ای بهره برداری کند.

ایران هر گونه تلاش برای دستیابی به سلاح های هسته ای را رد کرده است و در همین حال ادعا می کند یافته های آژانس بین المللی اتمی سازمان ملل متحد بر اساس مدارک ساختگی و دروغین ایالات متحده و شرکایش بنا شده است.

مک کی می گوید ایران حق موجودیت اسراییل را «به طور آشکارا نفی می کند.» او در همین زمینه گفت: «من فکر می کنم اهود باراک قادر خواهد بود چشم انداز روشنی از دیدگاه های دولت اسراییل ارایه کند که واکنش این کشور را نسبت به شواهدی که نشان می دهد ایران به شدت به دنبال توانایی های هسته ای است، تشریح خواهد کرد.» مک کی همچنین افزودد کانادا به عنوان متحد قدرتمند اسراییل نگران «ادبیات هشدار دهنده و تهدید آمیزی است که در گذشته و حال به سوی اسراییل نشانه رفته شده است.»

مک کی در سفر یک روزه خود به کابل با وزرای دفاع و کشور افغانستان و ژنرال جان الن فرمانده نیروهای این کشور دیدار و گفتگو کرد.

XS
SM
MD
LG