لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۸

به خاطر رونمایی از کتاب یک زندانی سیاسی فوت شده، رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه برکنار شد


 حسن طائی (راست) و حسین سلیمی در جلسه تودیع
حسن طائی (راست) و حسین سلیمی در جلسه تودیع

خبرگزاری ایرنا گزارش داد که حسین سلیمی، رئیس دانشگاه علامه طباطبایی پس از «حواشی رونمایی یک کتاب» حسن طائی، رئیس دانشکده اقتصاد را برکنار کرد و مراسم تودیع او روز پنجشنبه ۶ تیر برگزار شد.

۲۲ خرداد ماه امسال مراسم رونمایی از کتاب «فروپاشی» هدی صابر در دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه‎ طباطبایی برگزار شد و سعید مدنی، جامعه شناس و فرشاد مومنی، عضو هیأت علمی این دانشگاه درباره آن سخنرانی کردند. در شبکه‌های اجتماعی گزارش شده که این سخنرانی با یک دقیقه سکوت به یاد قربانیان سال ۸۸ برگزار شده است.

هدی صابر، زندانی سیاسی در ۲۱ خرداد ۱۳۹۰ پس از کتک خوردن از سوی ماموران زندان، در حالی که بر اثر اعتصاب غذا به شدت ضعیف شده بود، جانش را از دست داد.

سعید مدنی، نویسنده و جامعه‌شناس نیز در سال ۱۳۹۰ در شعبه ۳۶ دادگاه انقلاب به شش سال زندان و ۱۰ سال تبعید به بندرعباس محکوم شده است.

انتصاب حسین سلیمی به ریاست دانشگاه علامه طباطبایی از سوی جعفر توفیقی سرپرست وقت وزارت علوم دولت حسن روحانی در سال ۱۳۹۲ با تبلیغات فراوانی از سوی حامیان دولت مواجه شده بود و آن را گامی در راستای خروج دانشگاه از جو امنیتی ارزیابی می‌کردند. اما اخیرا انتقادها از او در شبکه‌های اجتماعی بالا گرفته است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG