لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۷

کانون صنفی معلمان ایران: وزارت آموزش و پرورش به ساده‌ترین حقوق معلمان بی‌توجه است


تصویری از اعتراضات سراسری معلمان ایران در مهر ماه ۱۳۹۷
تصویری از اعتراضات سراسری معلمان ایران در مهر ماه ۱۳۹۷

کانون صنفی معلمان ایران (تهران) با صدور بیانیه‌‌ای به تصمیم گیری‌های منجر به تضییع حقوق فرهنگیان شاغل و بازنشسته و آزاد اعتراض کرد و وزارت آموزش و پرورش را مسئول اعلام کرد.

در این بیانیه که روز چهارشنبه ۲۸ فروردین منتشر شده٬ آمده است: «در حالی که هفتمین ماه از سال تحصیلی ۹۸-۹۷ به پایان خود نزدیک می‌شود، وزارت آموزش و پرورش در نهایت ضعف و بی توجهی آشکار به ابتدایی ترین حقوق معلمان خود از تسویه باقیمانده حق التدریس بهار سال تحصیلی گذشته نیز عاجز مانده است

در بخش دیگری از این بیانیهکانون صنفی معلمان ایران (تهران) از دولت و وزارت آموزش و پرورش خواسته است در جهت رفع کاستی‌هایی که در روند آموزش کیفی خللی ایجاد می‌کند، قدم‌های مثبت عملی بردارند و هر چه سریع‌تر حق الزحمه‌ های فرهنگیان را پرداخت کنند.

معلمان و فرهنگیان شهرهای مختلف ایران در مهر و آبان ماه سال گذشته در اعتراض به وضعیت معیشتی معلمان، تبعیض در پرداخت‌ها، نبود امکانات آموزشی رایگان برای همه شهروندان و مشکلات بیمه، تحصن کردند.

محمدحسین سپهری، از معلمان معترض ساکن مشهد یکی از معلمانی بود که در تجمع آبان ماه به دعوت شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان شرکت کرده بود و به شش ماه انفصال از خدمت محکوم شد.

یکی دیگر از اعتراضات سراسری معلمان و فرهنگیان به اسفند ماه سال گذشته باز می‌گردد، معلمان و فرهنگیان در شهرهای مختلف ایران از جمله کرمانشاه، ارومیه، اردبیل، مشهد و اصفهان در اعتراض به برآورده ‌نشدن مطالبات خود و مشکلات موجود در مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش این استان‌ها تجمع اعتراضی برگزار کردند.

وزارت خارجه آمریکا چهارشنبه ۱۵ اسفند نیز در حساب توئیتر فارسی خود نوشت: «دنیا صدای معلمان ایرانی را می‌شنود، اما رهبران ایران همچنان بشار اسد، حزب الله، حماس و حوثی‌ها را به مردم خود ترجیح می‌دهند.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG