لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۷

گزارش فاکس نیوز: اقلیت تحت آزار و فراموش شده مسیحی در ایران


یادداشتی از جولی لنارز و بنجامین واینتهال، پژوهشگر «بنیاد دفاع از دموکراسی ها»، در وبسایت فاکس نیوز

مسیحیان ایران به دلیل موج تازه ای از سرکوب رژیم جمهوری اسلامی در شرایطی وخیم قرار دارند. این اخبار عمدتا به دلیل سقوط آزاد اقتصادی در بازار ایران و تظاهرات مردمی علیه ماهیت استبدادی رژیم مورد توجه رسانه ها قرار نگرفته است.

در ۹ اوت، «اصل ۱۸»، نهادی که مروج آزادی مذهبی در ایران است، گزارش داد در دادگاهی در بوشهر چند نوکیش مسیحی و ده ایرانی دیگر برای تبلیغ مسیحیت به یک سال زندان محکوم شدند.

آزار و ایذاء مسیحیان در ایران به مسیحیان انجیلی محدود نمی شود و امری به خوبی مستند شده است. سال گذشته، سپاه پاسداران یک مادر و پسر را در سرکوب مسیحیان کاتولیک در آذربایجان غربی دستگیر کرده بود.

مقام های ایران، به طور مرتب مومنان را بازداشت کرده، به کلیساهای خانگی شان یورش می برند و انجیل ها و متون مذهبی شان را ضبط و جمع آوری می کنند. رسانه های دولتی رژیم هم به تبلیغات ضد مسیحی ادامه می دهند.

در ماه مه ۲۰۱۷، چهار مسیحی تبشیری دستگیر شده و به اتهام فعالیت در کلیساهای خانگی هر کدام به ۱۰ سال زندان محکوم شدند.

اروپا و آمریکا برای منزوی کردن روحانیون حاکم بر ایران و حساب کشیدن از عاملان نقض جدی حقوق بشر در ایران باید مقام های رژیم را به دلیل آزار و ایذاء مسیحیان تحت تحریم های تازه و شدید قرار بدهد.

گذشته نشان داده است که با تحریم های حقوق بشری و فشار بین المللی جان مسیحیان بسیاری در ایران نجات داده می شود.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG