لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۶

دیدگاه| جمهوری اسلامی بی شرم، اروپای ناشنوا و ناقوس مرگ رژیم در تهران


مقام های اروپایی می گویند هدف بمبگذاری نشست شورای ملی مقاومت در نزدیکی پاریس بود.
مقام های اروپایی می گویند هدف بمبگذاری نشست شورای ملی مقاومت در نزدیکی پاریس بود.

یادداشتی در واشنگتن تایمز از تاد وود، خلبان پیشین عملیات ویژه و تاجر بازار وال استریت

پلیس فرانسه و بلژیک طی چند روز گذشته توطئه ای را خنثی کردند که می گویند طرح بمبگذاری در گردهمایی «شورای ملی مقاومت ایران» در پاریس بود.

فارغ از توان این بمب، چنین توطئه ای تلفات جانی جمعی بر جای می گذاشت زیرا کنوانسیون پاریس با حضور حدود ۱۰۰ هزار نفر مملو از مخالفان رژيم ملاها بود.

در این رخداد به همراه یک زوج بلژیکی، یک دیپلمات ایرانی را در اتریش بازداشت کردند و مصونیت دیپلماتیک اش باطل شده است.

سفر حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، به پایتخت های اروپایی برای نجات توافق هسته ای و حفظ قراردادهای سودآور تجاری با وجود این توطئه گستاخانه انجام گرفت.

این طرح توطئه و سفر دیپلماتیک متعاقب آن دو نکته را روشن می کند:

اول، نشان دهنده بی پروایی رژیم ایران در برابر جدی ترین تهدیدهای متوجه موجودیت اش است. گستاخی رژیم در استفاده از نیروهای دیپلماتیک برای تسهیل بمبگذاری در حالی که می کوشد اروپایی ها را مجاب کند در پی برنامه هسته ای نظامی نیست، حیرت آور است. در یک کلام، رهبران ایران دروغگوند و این طرح توطئه دقیقا موید همین نکته است. برجام به احتمال زیاد اکنون مرده و از آن فقط داد و فریادی باقی مانده است.

دوم، نشان دهنده این است که رهبران اروپا چقدر سخت مشتاق پول ایران هستند. آن ها به هیچ چیزی اهمیت نمی دهند. آن ها «ارزش های اروپایی» را موعظه کرده ولی از دروغگوها و آدمکش ها حمایت می کنند. آن ها از تخریب ناتو گلایه می کنند ولی حاضر نیستند برای دفاع خودشان هزینه کنند. اروپایی ها برای دیگران نسخه «تبعیت از قانون» را می پیچند، در حالی که خودشان به جنایتکاران پول می دهند.

اروپایی ها در مورد ایران تنها آنچه اجتناب ناپذیر است را به تعویق می اندازند. اکنون زمان تغییر رژیم در ایران است.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG