لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۴

جیش العدل مسئولیت قتل هشت مرزبان ایرانی را پذیرفت


گروه مسلح «جیش العدل»، مسئولیت قتل مرزبان ایرانی را برعهده گرفت. خبرگزاری‌های ایران پیشتر از کشته شدن هشت مرزبان در جریان یک درگیری مسلحانه در منطقه‌ای در جنوب استان سیستان و بلوچستان خبر داده بودند.

فرماندار چابهار، دوشنبه شب به خبرگزاری ایسنا گفت این هشت مامور مرزبانی در کمینِ به گفته او «اشرار مسلح» گرفتار شدند و به قتل رسیدند. به گفته احمدعلی محبتی، چهار تن از کشته‌شدگان نیروهای کادری و چهار تن نیز سرباز بودند.

خبرگزاری مهر نیز در گزارشی در هین زمینه نوشت که در واکنش به این حمله، سه نفر از افراد مسلح کشته و سه نفر دیگر نیز مجروح شده‌اند.

این درگیری در منطقه نِگور، در شمال شرقی چابهار، در نزدیکی مرز مشترک ایران با پاکستان رخ داده است.

جیش العدل، بازمانده گروه موسوم به «جند الله» به رهبری عبدالمالک ریگی است که ادعا می‌کند از حقوق بلوچ‌های ایران دفاع می‌کند و در ماه‌های اخیر چند رشته عملیات علیه نیروهای نظامی و انتظامی انجام داده است.

در حالی جیش العدل مسئولیت قتل مرزبانان ایرانی را بر عهده گرفت که روز دوشنبه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از انهدام یک تیم تروریسی و قتل اعضای مسلح آن خبر داده بود.

به نوشته سپاه نیوز، افراد کشته شده، اعضای «یک تیم تروریستی» در استان سیستان و بلوچستان بوده‌اند. در اطلاعیه قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه، به جزئیات این درگیری و تعداد کشته شدگان اشاره نشده و تنها گفته شده این گروه، «وابسته به سرویس‌های جاسوسی بیگانه» بود.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، محل درگیری در شهر قصرقند شهرستان نیک شهر در استان سیستان و بلوچستان بوده است.

XS
SM
MD
LG