لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۴۱

صادق زیباکلام به یک سال زندان محکوم شد


صادق زیباکلام استاد دانشگاه
صادق زیباکلام استاد دانشگاه

صادق زیباکلام استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران، در کانال تلگرامی خود اعلام کرد که از سوی دادگاه ویژه روحانیت به اتهام «نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی» به یک سال زندان محکوم شده است.

زیباکلام روز جمعه ۲۵ مرداد در تلگرام خود نوشت، دادستان دادسرای ویژه روحانیت به دلیل یکی از پست‌های اینستاگرام‌ پیرامون مقایسه بودجه استخدام سیصدهزار روحانی با بودجه استان‌های کردستان، سیستان و بلوچستان و محیط زیست ایران اعلام جرم کرده و او به رای صادره اعتراض کرده است.

این تحلیلگر سیاسی پیش از این با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرده بود که روز سه‌شنبه اول مرداد ۱۳۹۸ جلسه رسیدگی به پرونده او در مجتمع قضایی کارکنان دولت برگزار می‌شود.

او همچنین در اینستاگرام خود نوشت این دادگاه به دلیل مطلبی است که در انتقاد به گفته‌های یکی از مسئولین حوزه علمیه قم در رابطه با نیاز سیصدهزار روحانی برای تصدی مشاغلی همچون مدیریت، مربیگری، مشاوره مدارس تا نمایندگی‌های رهبری در دانشگاه‌ها، نهادهای نظامی و انتظامی در ایران است.

این استاد دانشگاه تهران، پیشتر نیز به اتهام تبلیغ علیه نظام، در دادگاه انقلاب تهران به ۱۸ ماه زندان محکوم شده بود که هنوز اجرا نشده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG