لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۹

همسر نازنین زاغری امیدوار به بازگشت او به خانه برای کریسمس است


ریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری، معتقد است هنوز شانس آزادی او از زندان در ایران برای گذراندن تعطیلات کریسمس در پایان سال میلادی در کنار یکدیگر وجود دارد.

ایونینگ استاندارد در گزارشی نوشت: آقای رتکلیف می گوید همسرش که سال ۲۰۱۶ طی تعطیلات در ایران برای نشان دادن گابریلا، دخترشان، به پدر و مادر نازنین دستگیر شد به روشنی آمدن خود به خانه را تصویر می کند.

آقای رتکلیف که ساکن همپستد در شمال غربی لندن است هنوز امید خود را به این که همسر و دخترش ۲۵ دسامبر در خانه باشند از دست نداده است.

او می گوید قصد دارد شب کریسمس به اتفاق آن دو برای خرید درخت برود: «احساس می کنم هنوز شانسی هست. یقینا مهم است که این را به نازنین بگویم تا امیدش را زنده نگه دارد. هنوز در خانه نشانه ای از کریسمس نیست. همه چیز در حالت انتظار است. من پارکی که درخت را خواهیم خرید دیده ام و جعبه تزیینات درخت را هم در ته کمد لباس آماده دارم.»

نازنین زاغری دوره پنج سال زندان خود را به اتهام براندازی دولت جمهوری اسلامی می گذراند؛ اتهامی که او رد کرده است.

بوریس جانسون، وزیر خارجه بریتانیا، گفته است هنگام سفر اخیرش به تهران صحبت های مفیدی درباره خانم زاغری و دیگر ایرانی بریتانیایی های زندانی در ایران داشته است.

ریچارد رتکلیف می گوید بهترین وضعیت این خواهد بود که نازنین که ۲۶ دسامبر ۳۹ ساله می شود و گابریلا که اکنون سه و سال نیمه است آخر این هفته به سوی خانه پرواز کنند.

به گفته او این بازگشت برای او به یک رویا تبدیل شده است.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG