لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۲۳

سفر نيمه تمام تیم ملی کشتی ايران به آمريکا


تيم ملی کشتی ايران پس از پيروزی قاطع یک بر شش، در برابر تيم ملی آمريکا در نیویورک، از ادامه برنامه پیش بینی شده چشم پوشید و پنجشنبه شب نيويورک را به سوی تهران ترک کرد.
قرار بود تيم ملی کشتی ايران در مسابقه نمادين روز يکشنبه پيش رو در شهر لس انجلس شرکت کند.

در همین حال خبرگزاری فارس با انتشار خبر «دیپورت» شدن تیم ایران از آمریکا، از قول دبیرکل کمیته ملی المپیک ایران، آمریکا را متهم کرده که به کاروان ایران روادید ورود به لس‌آنجلس نداده است.
از سوی دیگر، وزارت امور خارجه آمریکا در پیامی که در سایت سفارت مجازی واشینگتن در تهران منتشر کرده، نوشته است: «ما از دیدار تیم ملی کشتی ایران از نیویورک خرسندیم و موفقیت آنها را بار دیگر تبریک می گوییم. مسابقه ها و برنامه ها به خوبی برگزار شدند و ما از میزبانی آنان خوشحالیم. اما از تصمیم ناگهانی تیم ملی ایران برای ترک گفتن آمریکا شگفت زده و متأسفیم و منتظر میزبانی مجدد تیم ملی ایران در آینده ای نزدیک هستیم.»
تیم ملی کشتی آمریکا نیز با سپاسگزاری از مسابقه میهمانان ایرانیش در نیویورک، گفته است: فدراسیون کشتی ایران به ما اطمینان داده که به ادامه تلاش در راه جلوگیری از حذف رشته کشتی از مسابقات المپیک متعهد خواهد ماند.

هیچ یک از ۱۸ عضو تیم کشتی ایران اجازه نیافتند با صدای امریکا گفتگو کنند، ولی منابع آشنا با شرایط ایران می گویند فشارهای سیاسی از داخل ایران باعث بازگشت قبل از برنامه آنان به ایران شده است.
XS
SM
MD
LG