لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۸

رسول خادم بار دیگر از فدراسیون کشتی ایران استعفا داد


رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی پیش از این در اعتراض به مسابقه ندادن ورزشکاران ایرانی برابر ورزشکاران اسرائیلی استعفا داده بود.
رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی پیش از این در اعتراض به مسابقه ندادن ورزشکاران ایرانی برابر ورزشکاران اسرائیلی استعفا داده بود.

رسول خادم، رئیس فدراسیون کشتی ایران بار دیگر از سمت خود استعفا داد. استعفای خادم کناره‌گیری گروهی دبیر، نائب رئیس فدراسیون کشتی و نائب رئیس زنان فدراسیون کشتی و اعضای کمیته فنی کشتی آزاد و فرنگی را به همراه داشته است.

به نظر می رسد استعفای رسول خادم مربوط به مشکلات اقتصادی و امکانات است که فدراسیون کشتی با آن روبرو است. او در نامه استعفای خود به اعضای مجمع عمومی فدراسیون کشتی،‌ به «فقر» و «مظلومیت» این رشته اشاره کرده و گفته است «اینکه بخواهی هر روز از مقامی عالی‌رتبه، طلب حق و‌ حقوق ورزش ملی‌ات را داشته باشی و بعد بنا به سنت سیاسیون، پاسخی جز «سکوت» و یا «همین است که هست» دریافت نکنی، تا یک جایی معنی دارد، اما ادامه‌اش اصلا خوشایند نیست. خادم در عین حال گفته است که بخشی از مسائل «خانواده کشتی» دیگر به « وزارت ورزش ارتباطی» ندارد.

این کناره گیری در شرایطی صورت می گیرد که در پی نتایج ضعیف کشتی در مسابقات جهانی بوداپست، رسول خادم از محل برگزاری مسابقات جهانی نامه‌ای به حسن روحانی رئیس جمهور ایران نوشت و از وضعیت معیشتی و اقتصادی ایران که ورزش حرفه‌ای را تحت الشعاع قرار داده است، انتقاد کرد. همچنین خادم پیش از این، از هیات‌ رئیسه اتحادیه جهانی کشتی کناره گیری کرده بود.

او در اسفندماه سال ۹۶ هم در انتقاد به سیاست جمهوری اسلامی در قبال مسابقه ورزشکاران ایرانی مقابل ورشکاران اسرائیلی‌ چندین بار استعفا داد، اما بنا بر دلیل آنچه خود «وفاداری» رؤسای هیات استان‌ها اعلام می کند، دوباره به فدراسیون کشتی بازگشت.

کناره گیری جدید خادم از فدراسیون کشتی در حالی‌ صورت می گیرد که وزارت ورزش از این استعفا اظهار بی اطلاعی کرده و محمدرضا داورزنی معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان به خبرگزاری ایسنا گفته است که نتایج ضعیف اخیر کشتی زنگ خطری است و نشان می‌دهد یک جای کار اشکال دارد و نیاز به تغییرات دارد. البته این تغییرات به معنای تغییر در مدیریت نیست.

با این حال برخی از رسانه‌های داخلی علت استعفای رسول خادم از فدراسیون کشتی ایران را عملکرد ضعیف تیم های کشتی فرنگی و آزاد ایران در مسابقات جهانی ۲۰۱۸ بوداپست عنوان کرده‌اند.

کشتی ایران در آخرین حضور بین المللی خود در مسابقات جهانی بوداپست، با عملکردی ضعیف با سه مدال برنز در کشتی آزاد ششم جهان شد و در کشتی فرنگی با مدال برنز مهدی علیاری به جایگاه یازدهم جهان رسید.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG