لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۲۴

 علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی شد؛ «سفر به کربلا» اولین اقدام دبیر در کشتی 


علیرضا دبیر با رای اعضای مجمع فدراسیون کشتی، برای چهارسال به عنوان رئیس این فدراسیون انتخاب شد.

در مجمع انتخاباتی فدراسیون کشتی که روز چهارشنبه ۲۶ تیرماه برگزار شد، علیرضا دبیر با ۳۱ رای در دور دوم انتخابات این مجمع از عبدالمهدی نصیرزاده پیشی گرفت و به عنوان رئیس جدید فدراسیون کشتی برگزیده شد.

این انتخابات در حالی برگزار شد که تا شب انتخابات‌ مجمع صلاحیت علیرضا دبیر تایید نشده بود. همچنین امیر خادم که پیشتر معاون پارلمانی وزارت ورزش بود به همراه عباس جدیدی برای این انتخابات تایید صلاحیت نشدند.

ایلنا در این باره نوشت که برخی منابع غیررسمی مشکل هر سه را یک موضوع مشابه می‌دانند که برای افکارعمومی علنی اعلام نشده و احتمالا در آینده نیز نخواهد شد. خادم، جدیدی و دبیر هر سه سابقه حضور در شورای شهر تهران را نیز دارند.

اما علیرضا دبیر امروز پس از انتخاب شدن به عنوان رئیس جدید فدراسیون از « معامله نکردن» بر سر کشتی در یک «بازی سیاسی» سخن گفت و افزود: « من سال ۸۵ هم می توانستم رییس فدراسیون شوم اما شرایط وارد بازی سیاسی شد و نخواستم با کشتی معامله کنم. از من خواستند به گزینه شان در شهرداری رای بدهم اما بر سر کشتی معامله نکردم. کتکش را هم خوردم.»

آقای دبیر همچنین اولین اقدام خود در فدراسیون کشتی را «سفر به کربلا» عنوان کرد و گفت که «فردا صبح عازم کربلا خواهم شد و همه شما را دعا خواهم کرد.»

پیشتر رسول خادم رئیس سابق فدراسیون کشتی در آبان ۹۷ به دلیل مشکلات اقتصادی و امکانات از سمت خود کناره گیری کرده بود.

او در اسفندماه سال ۹۶ هم در انتقاد به سیاست جمهوری اسلامی در قبال مسابقه ورزشکاران ایرانی مقابل ورشکاران اسرائیلی‌ چندین بار استعفا داده بود.

رویکردی که به نظر می رسد آنقدرها با رویکرد علیرضا دبیر همسو نباشد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG