لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۱

ده تن از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه محاکمه شدند


ده نفر از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه در دادگاه شوش محاکمه شدند.

به گزارش کانال تلگرام سندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپه، این ده کارگر امروز چهارشنبه ۲۳ مرداد در دادگاه شوش حاضر شدند.

اتهام این افراد «تجمع غیرقانونی» برای خواست «تغییر مدیریت و آزادی اسماعیل بخشی» عنوان شده است. این تجمع ۱۹ اردیبهشت ماه سال جاری برگزار شده بود.

روز گذشته هم اعلام شده بود که برای هفت تن از کارگران این شرکت از سوی دادگاه حکم هشت ماه حبس تعلیقی و ۲۰ ضربه شلاق صادر شده است.

کارگران «نیشکر هفت تپه» در اعتراض به پرداخت نشدن بیش از سه ماه دستمزد معوقه خود از روز ۵ آبان سال گذشته دست به اعتصاب زدند. معترضان معتقد بودند کارفرمای بخش خصوصی توان مدیریت کارخانه را ندارد و شورای کارگری می تواند بهتر از کارفرما مجتمع نیشکر هفت تپه را اداره کند.

اما در مقابل نیروهای امنیتی برخوردی خشونت‌آمیز با این اعتراضات کارگری داشتند.

در حال حاضر اسماعیل بخشی از کارگران این شرکت، سپیده قلیان فعال مدنی، امیرحسین محمدی‌فرد، ساناز الهیاری، عسل محمدی و امیر امیرقلی از اعضای هیات تحریریه نشریه دانشجویی گام، از جمله افراد بازداشت شده در این پرونده هستند.

پیش از این حساب کاربری فارسی وزارت خارجه ایالات متحده، در پیام توئیتری از بازداشت فعالان کارگری ایران در روز جهانی کارگر (اول ماه مه) انتقاد کرد و نوشت «رژیم جمهوری اسلامی با هزینه‌ای که در سوریه کرده است، می‌توانست حقوق کارگران در ایران را پرداخت کند.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG