لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۹

برگزاری همایش «آینده زنان و اقلیت‌ها در انقلاب زن، زندگی، آزادی» در بروکسل


همایش «آینده زنان و اقلیت‌ها در انقلاب زن زندگی آزادی»
همایش «آینده زنان و اقلیت‌ها در انقلاب زن زندگی آزادی»

نشست «آینده زنان و اقلیت‌ها در انقلاب زن زندگی آزادی»؛ روز چهارشنبه ۲۶ آوریل برابر با ۶ اردیبهشت با حضور نمایندگانی از اقلیت‌های قومی و مذهبی ایران از جمله عرب، کُرد، بلوچ، ترک و بهایی در بروکسل برگزار شد.

در این گردهمایی که در یکی از ساختمانهای اتحادیه اروپا تشکیل شد، حاضران، ابعاد گوناگون وضعیت زنان و اقلیت‌ها در امروز و فردای پیروزی «انقلاب زن، زندگی، آزادی» را بررسی کردند.

به گزارش صدای آمریکا از بروکسل، هدف برگزار کنندگان، «رساندن پیام نقض حقوق قومیتها به ویژه زنان در ایران تحت حاکمیت جمهوری اسلامی به گوش مقامات اروپایی» بوده است. «قرار دادن نام سپاه در لیست سازمانهای تروریستی» از دیگر خواسته‌های شرکت کنندگان در این همایش بود.

تیمور الیاسی، فعال حقوق کُردها و از برگزارکنندگان این همایش به خبرنگار صدای آمریکا گفت:« یکی از خواسته‌هایی که در نشست روز چهارشنبه از سوی فعالان ایرانی مطرح شد، اخراج جمهوری اسلامی از نهادهای بین‌المللی بوده است.»

شیما سیلاوی، فعال حقوق بشر،نیز به صدای آمریکا گفت که هدف فعالان حاضر در این نشست، بلند کردن صدای اقلیت‌ها و مردم به حاشیه رانده‌ شده توسط جمهوری اسلامی است.

فریبا بلوچ، فعال حقوق زنان، نیز به صدای آمریکا گفت که در این نشست شرکت کرده است تا صدای شهروندان و زنان بلوچ باشد؛ افرادی که تحت حاکمیت جمهوری اسلامی همواره ظلم و تبعیض را تجربه می‌کنند.

وی همچنین سپاه پاسداران را مسئول کشتار معترضان به ویژه در «جمعه خونین زاهدان» دانست و افزود که یکی از خواسته‌های فعالان ایرانی حاضر در این نشست تروریستی‌خواندن سپاه پاسداران از سوی اتحادیه اروپاست.

فاخته زمانی رئیس انجمن دفاع از زندانیان سیاسی آذربایجانی در ایران هم به صدای آمریکا گفت که حاضران در این نشست صدای مردم ایران را به پارلمان اروپا رساندند.

XS
SM
MD
LG